Czy ktoś ją widział? W świętokrzyskim zaginęła wielbłądzica Attika!

Attika to zwierzę o niezwykłej historii.

Najpierw Attika pracowała w cyrku. Tego typu wykorzystywanie zwierząt jest dla wielu ludzi dyskusyjne. Znalazła się jednak osoba, która chciała zmienić los zwierzęcia.

 

22-letnia Francuzka Edmée postanowiła zrobić coś pięknego. Wykupiła wielbłądzicę z cyrku i postanowiła z nią pieszo dotrzeć do Mongolii. Tam planuje znaleźć dla Attiki nowy dom i zostawić ją na wielbłądziej farmie.

Ta podróż życia trwa już około roku, a od kilku miesięcy Edmée ze swoją pupilką jest w Polsce. Razem z wielbłądem goszczą w różnych stajniach, a następnie ruszają dalej.

 

Zobacz też: Lublin: szokujące znalezisko na poddaszu szkoły Vetterów! 

 

Niestety podczas pobytu w Nowej Słupi w województwie świętokrzyskim Attika zaginęła. Podobno wielbłądzica już wcześniej wymykała się do lasu, dlatego opiekunka podejrzewa, że tak jest i tym razem. Jednak Attiki nie ma już dwa dni.

 

Wielbłąd wykupiony z cyrku – https://www.facebook.com/farmazosiolkami/Fotografia: Karolina Kusy Fotografia

 

Osiołkowo – Farma z osiołkami, gdzie przebywała Edmée z wielbłądem apeluje:

 

Zaginęła wielbłądzica Attika 🐫

Od wielu miesięcy podróżuje razem z Edmée. Przez ostatnie 2 tygodnie były naszymi gośćmi w Osiołkowie (Świętokrzyskie, gmina Nowa Słupia). Dzisiaj od rana szukamy wielbłądzicy, która nagle zniknęła.

Policja, Świętokrzyski Park Narodowy, Koła Łowieckie i wszystkie możliwe instytucje- zostały już powiadomione.

Prosimy o udostępnianie i jakiekolwiek informacje 🙏🏻.

Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy wielbłądzica się odnajdzie i wróci do kochającej ją, zrozpaczonej właścicielki 😔.

 

Ktokolwiek widział wielbłąda proszony jest o kontakt z Farmą – tel. 601 314 913.

 

Polecamy: Kraków: w centrum miasta pojawiły się TE zwierzęta. Zobacz!

 

https://www.facebook.com/farmazosiolkami/posts/2694638197436569?__xts__[0]=68.ARCwTGuksviCgpUTgfoRAxoOhQH64KvG8Dbl0LUPDnOAVQ8OSCKt4Y3AGaC7zxb8d20GkXEUryDRigzQ8agj5_ejsqYuWiOyiu38mEptMY5xePT7fdzW1bobl3d7llyKMYrFvZR9YXrAeLbTjlZwdpi8i9XIV-ZfoMbs3yZXDVSqA5gZkP8MPprgSqup3WUQSIiKgXKWKjM0bTMdTddE9RziYuPoRRWCcpqhrc9-Y7vuYGPaEg074xeTsIWXCq1yFTifyawrZkkOtEYA6boRlRusdq8EcZBg9XryvMUWSdBbgivMLNxrU4vxl5jkgzXVpj_Vz55lGi1jUbG8vVu_9OcoTHcBFQ8h8yQbSU3m7nirOoZh7qyP6CZJKSguKSwLBkcforIwjmxBqJFZqOCIUO79YumEKj1sbXb7929KUe5jAbJsO9c_&__tn__=-R

 

 

fot. główne https://www.facebook.com/viavosgesKomentarze