Zaglądasz do kieliszka? Uważaj, bo możesz mieć problem. Właśnie rozpoczyna się…

Zaglądasz do kieliszka? Uważaj, bo możesz mieć problem. Właśnie rozpoczyna się…

Ta informacja z pewnością nie zadowoli tych wszystkich, którzy lubią sobie od czasu do czasu „dziabnąć”. Jak poinformowano właśnie rozpoczyna się w Kościele katolickim Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu potrwa od 23 do 29 lutego. W tym roku patronatem tej inicjatywy jest Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, który zostanie wyniesiony na ołtarze w czerwcu. Celem takiego tygodnia jest zwrócenie uwagi na pijaństwo w naszym narodzie, które z roku na rok rośnie. M.in. przez popularne „małpki” czyli alkohol wysokoprocentowy sprzedawany w małym litrażu.

 

Jak podkreśla redaktor Tomasz Królak z Katolickiej Agencji Informacyjnej kard. Stefan Wyszyński w czasie swojej posługi wielokrotnie zabiegał o trzeźwość narodu polskiego. Red. Królak mówił o konieczności podjęcia abstynencji! Jego zdaniem:

 

W ten sposób można dać wyraz solidarności z kard. Wyszyńskim, dać wyraz temu, że rozumiemy dokładnie jak trzeźwa Polska ważna była dla Prymasa Tysiąclecia i jak ważna jest trzeźwa polska w przyszłości.

 

Królak zwrócił również uwagę na promowanie picia alkoholu, które jego zdaniem jest niesłychanie szkodliwe. Mówił:

 

Obecnie w polskiej rzeczywistości jedną z największych bolączek jest powszechna reklama alkohol. Reklamy pokazują ludzi roześmianych, wesołych szczęśliwych i zdrowych. A wszyscy wiemy, że w rzeczywistości alkohol nie powoduje ani radości, ani zdrowia, ani szczęścia, ani szczęśliwych relacji, tylko burzy wszystko po kolei.

 

 

Szacuje się, że w Polsce jest ponad 4 milinów osób, które mają problem z alkoholem. Nie bądź jedną z nich. Posłuchaj Episkopatu.

 

ZOBACZ: Piwo jest lekarstwem! Naukowcy to właśnie potwierdzili! Zobacz na co pomaga picie piwa!

 

Źródło: TVP INFO i KAI
Foto: PixabayKomentarze