Pod żaglami ITAKI – rejsy statkiem po Kanarach!

Jeszcze kilka lat temu, turystyczne rejsy statkiem, wydawały się luksusem zarezerwowanym tylko dla bogaczy… Teraz jednak jest to oferta dostępna dla każdego z nas!

Jak wyglądają takie rejsy?

 

Świetnym przykładem rejsu wycieczkowego może być oferta biura turystycznego ITAKA pod nazwą Kanaryjska Odyseja. Miejscem docelowym są Wyspy Kanaryjskie, czyli archipelag na Oceanie Atlantyckim, na którym znajdują się dwie prowincje – Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria – należące do Hiszpanii.

 

Wycieczka z Biurem Podróży ITAKA rozpoczyna się od lotu na Kanary. Po wylądowaniu, uczestnicy wycieczki przewożeni są na statek. Tam następuje zaokrętowanie czyli przydzielenie kajut i.. rozpoczyna się Kanaryjska Odyseja!

 

 

Podczas rejsu, każdego dnia statek zawija do kolejnego portu. Uczestnicy wycieczki mają okazję zwiedzać atrakcje regionu, jak na przykład największego miasta Wysp Kanaryjskich Santa Cruz de Tenerife, Santa Cruz de La Palma – czyli urokliwej stolicy La Palmy, Funchal – stolicy Madery i innych.

Organizowane są także dodatkowe wycieczki Gran Tour Teneryfa, Viva el Norte, U Stóp Teide, Taganana & la Laguna, Loro Park, Siam Park lub Teide – święta góra Guanczów.

Do tego oczywiście dochodzi możliwość plażowania na najbardziej gorących plażach!

 

 

A sam statek? Warto wiedzieć, że podczas rejsu Kanaryjska Odyseja, statek to nie tylko środek transportu, ale pływający hotel! Dlaczego? Ponieważ oferuje on wiele udogodnień i rozrywek. Na statku znajdziemy przede wszystkim restauracje, gdzie podawane są urozmaicone dania kuchni międzynarodowej w formie bufetu lub serwowane.

Są też miejsca do siedzenia i leżenia. Jest basen, gdzie można cieszyć się słońcem i morską bryzą oraz zachwycać oceanem. Widoki można też podziwiać z wytwornego Observation Lounge. Na miłośników lektury czeka przytulna czytelnia z internetem bezprzewodowym. 

Wieczory na statku to nie tylko romantyczne obserwacje nieba i morza z pokładu, ale jest także możliwość wzięcia udziału w lekcji tańca, można pobawić się na dyskotece czy iść do kina.

 

 

Opis Kanaryjskiej Odysei przedstawia się zachęcająco, wątpliwości może budzić jedynie cena i podstawowe pytanie: czy mnie na to stać?

Na szczęście koszt rejsu jest w tym momencie porównywalny do tradycyjnych wczasów za granicą. Ile konkretnie zapłacimy?

Ceny za ośmiodniową wycieczką na Wyspy Kanaryjskie zaczynają się już od około 2500-3000 złotych, w zależności od wariantu. Tym samym Kanaryjska Odyseja to luksusowy wypoczynek w przystępnej cenie!

 

fot. itaka.pl

 Komentarze