ZALANE miasta, GRAD i nawałnice! IMGW ostrzega. „To będzie straszna noc”

Jest ostrzeżenie IMGW. „To będzie straszna noc” – mówi jeden z mieszkańców województwa Małopolskiego. Czekają nas burze, ulewy a nawet gradobicie.

IMGW opublikowało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Burze i towarzyszące im ulewy mogą wystąpić w niemal każdym z województw. Ponadto na terenie województw:  łódzkiego, wielkopolskiego i małopolskiego możliwe są gradobicia.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla trzech województw: łódzkiego, wielkopolskiego, małopolskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że podobna aura wystąpi także w centralnej oraz południowo-wschodniej i południowej Polski. Mieszkańcy tych rejonów muszą przygotwać się na niebezpieczną aurę.

Jak wynika z  alertu  opublikowanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na terenach województw łódzkiego oraz wielkopolskiego miejscami może spad nawet od 20 mm do 30 mm deszczu. Z kolei porywisty wiatr może wiać z prędkością do 75 km/h. Prognozowane są ponadto opady gradu o średnicy do 2 cm.

W sumie IMGW wydało ostrzeżenia dla siedmiu powiatów w województwie Łódzkim. Są to powiaty : kutnowski, łęczycki, łowicki, poddębicki, Skierniewice, skierniewicki, zgierski.

Wielkopolska.Alert dla dwudziestu czterech powiatów.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzenia

W województwie małopolskim alert wydan dla centralnej części tego regionu. Opady mogą wynieść od 30 mm do 50 mm. Z kolei porywy wiatru sięgną nawet 80 km/h. Lokalnie wystąpią opady gradu.

Zdaniem synoptyków zbliżone warunki pogodowe mogą wystąpić praktycznie w każdym województwie.Komentarze