Żałoba „Na Wspólnej”. Zmarł tata…

Smutne wieści z serialu Na Wspólnej.

Na Wspólnej to jeden z najbardziej popularnych seriali. Format emitowany już od 2003 roku przez TVN ogląda średnio 1,9 miliona widzów.

Jedną z postaci tej popularnej produkcji jest Danuta Zimińska:

 

…kochająca matka i żona nie widzi świata poza swoją rodziną. Jest pełna energii i zawsze gotowa by wspierać swojego męża i córki. Przeprowadzka do Warszawy jest dla niej dużym wyzwaniem.*

 

Postać Danuty od 2006 r. gra Lucyna Malec. Aktorkę mogliśmy także oglądać w sitcomie Bulionerzy oraz serialu Hotel 52. Od 1989 roku pracuje także w Teatrze Kwadrat.

 

Lucyna Malec – https://www.facebook.com/Teatr.Kwadrat/

 

W maju Lucyna Malec udzieliła wywiadu magazynowi VIVA. Opowiadała o tym, że sama wychowuje 20-letnią córkę Zosię, która ma porażenie mózgowe:

 

Jest chora, nie mówi, nie chodzi samodzielnie, nie potrafi się sobą zająć. Gdyby teraz siedziała tu z nami przy stoliku w tej kawiarni, przywitałaby się z tobą, byłaby uśmiechnięta, piłaby sok albo kawę, uczestniczyłaby milcząco w naszej rozmowie, ale gdy zostawi się ją samą, nie wykaże żadnej inicjatywy, nie wykona wokół siebie żadnej czynności. Cały czas trzeba ją stymulować, pobudzać do życia.

 

Mimo trudów takiej opieki aktorka uważa że:

 

…moja córka jest piękna, a ja widzę, że jest i mądra, i dowcipna, i bystra, ale jestem matką, więc mogę nie być obiektywna.

 

Jednak poza zmaganiem się niepełnosprawnością. Pani Lucyna przeżywa trudne chwile.

W 2004 roku zmarła mama aktorki. Przez kolejne lata Lucyna Malec była bardzo związana ze swoim tatą, który pomagał jej w wychowaniu córki.

Teraz, w maju 2020 r., zmarł tata Lucyny Malec. Pan Gabriel miał 80 lat.

 

Zobacz też: Dramatyczne przeżycia 16-letniej Ani Adamus: „Słyszałam jak pękają mu żebra…”

 

fot. https://www.facebook.com/NaWspolnejTVN/

*cyt. tvnKomentarze