ŻAŁOBA u Andrzeja Dudy! Prezydent pożegnał…

Prezydent Andrzej Duda jest pogrążony w smutku. Kto zmarł? Co się stało? Co napisał prezydent?

Zmarł Zbigniew Siemaszko. To wybitny przedstawiciel Drugiej Wielkiej Emigracji. Prezydent wydał oświadczenie. Padły wzruszające słowa. Co dokładnie napisał Andrzej Duda? Co sądzi o zmarłym?

Zobacz także: WSTRZĄSAJĄCE słowa Moniki Mrozowskiej! Chodzi o DZIECKO!

–  Jego losy były charakterystyczne dla całego pokolenia odrodzonej Niepodległej. Urodzony na Kresach, wykształcony w Wilnie, uformował się w patriotyzmie głęboko zakorzenionym w dziedzictwie Rzeczpospolitej Wielu Narodów. Pod okupacją sowiecką został deportowany do Kazachstanu, a z nieludzkiej ziemi wyratowało Go do Armii Polskiej generała Andersa. W jej szeregach przeszedł długi szlak przez Bliski Wschód i Afrykę. Ostatecznie trafił na Wyspy Brytyjskie, gdzie pozostał także po zakończeniu wojny, nie chcąc wracać do kraju rządzonego przez reżim komunistyczny – napisał prezydent.

Andrzej Duda dodał, że wierzy, iż książki i artykuły zmarłego już mają stałe miejsce w kanonie pism polskiego uchodźctwa i będą zapamiętane oraz czytane już zawsze.

Prezydent złożył też kondolencje rodzinie i bliskim świętej pamięci Zbigniewa Siemaszko.

– Za tę wspaniałą służbę Ojczyźnie – intelektualisty, badacza i świadka dramatycznych dziejów XX wieku – chcę w imieniu narody polskiego wyrazić Mu najwyższe uznanie – podkreślił.

Zobacz także: Fani ATAKUJĄ Damiana Kordasa! Wszystko przez TVP!

Fot. Pixabay

Źródło: prezydent.gov.plKomentarze