Zamach w Wiedniu: Islamska organizacja przyznała się do winy. Ujawniono zdjęcie sprawcy (FOTO)

W poniedziałkowy wieczór doszło do zamachu terrorystycznego w Wiedniu. W jego wyniku zginęły cztery osoby, a 23 zostały ranne. Do winy za ten akt terrorystyczny przyznało się ISIS. Opublikowane również zostały w sieci zdjęcia zamachowcy.

 

Jak poinformowała agencja prasowa Amaq, która jest powiązana z ISIS winę za zamach terrorystyczny w Wiedniu ponosi Państwo Islamskie. Do tego opublikowany został wizerunek oraz dane sprawcy tej zbrodni. Przedstawiono go jako Abu Dagna al-Albaniego i opisano jako „żołnierza kalifatu”.

 

 

Sprawca poniedziałkowego zamachu w Wiedniu zamordował cztery osoby, 23 ranił. Do tej zbrodni użył karabinku automatycznego, pistoletu oraz maczety. Spośród rannych troje jest w stanie krytycznym. Sam zamachowiec został zastrzelony przez policję.

 

 

Funkcjonariusze jako zamachowca zidentyfikowali urodzonego w Wiedniu 20-letniego Albańczyka Kujtima Fejzulaiego. Posiadał on obywatelstwo Austrii oraz Macedonii Północnej i był już wcześniej znany austriackim służbom jako radykalny islamista. W 2019 r. chciał udać się do Syrii i wstąpić do Państwa Islamskiego za co został skazany przez austriacki sąd na 22 miesiące więzienia. Został on jednak ze względu na młody wiek zwolniony wcześniej, gdyż już w grudniu.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: You Tube/ CBC News The National (zrzut ekranu)Komentarze