Zamieszanie z ZASIŁKAMI! Wydano oficjalne OŚWIADCZENIE!

Jest wielkie zamieszanie z zasiłkami. Wydano nawet oświadczenie w tej sprawie. O co chodzi?

Co zrobić, gdy złożyliśmy już wniosek o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego (okres do 25 kwietnia), a od 19 kwietnia żłobki i przedszkola jednak się otworzą?

Zobacz także: Masz telewizję od tego operatora? Właśnie dostałeś CUDOWNĄ niespodziankę!

Okazuje się, że wypłata będzie obowiązywała jedynie do 18 kwietnia 2021 r. Nie trzeba już edytować wniosków lub składać nowych.

– W przypadku wniosków o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego – złożonych przez rodziców za okres do 25 kwietnia 2021 r. – w związku z otwarciem żłobków i przedszkoli od 19 kwietnia 2021 r. – wypłata świadczeń przysługiwać będzie jedynie do 18 kwietnia 2021 r. bez konieczności składania nowych wniosków lub korygowania wniosków już złożonych – wyjaśniają urzędnicy.

Jeśli jednak okaże się, że nasza placówka będzie nieczynna z powodu COVID-19, będziemy musieli złożyć kolejny wniosek.

– Powyższe dotyczy wyłącznie wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy złożonych przez rodziców, których dzieci uczęszczają do żłobków i przedszkoli. W pozostałych przypadkach ze względu na dalsze zamknięcie placówek (lub ich ograniczone funkcjonowanie) rodzice/opiekunowie nadal mogą korzystać z prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego na podstawie wcześniej złożonych wniosków – dodano.

Okazuje się więc, że sprawa nie jest bardzo skomplikowana. Wystarczy tylko uważnie śledzić zmiany i komunikaty rządu.

Zobacz także: TO bardzo NIEBEZPIECZNY olej! UWAŻAJ!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze