Zamieszki w Warszawie. Policja użyła gazu, wiele osób zatrzymano (WIDEO)

W czwartek Trybunał Konstytucyjny ogłosił, iż aborcja eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Decyzja ta wywołała wśród części osób oburzenie i protesty. W Warszawie z tego powodu doszło do zamieszek w okolicach domu Jarosława Kaczyńskiego.

 

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego, iż aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją oburzyło część społeczeństwa. W kilku większych miastach w Polsce z tego powodu doszło do protestów. Największe miały miejsce w Warszawie. W czwartek wieczorem demonstranci zebrali się na początku pod budynkiem Trybunału Konstytucyjnego, by później przejść pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, następnie skierować się w stronę domu Jarosława Kaczyńskiego.

 

Wówczas doszło właśnie do starć demonstrantów z policją. Pierwsi zaatakowali protestujący. Rzucali oni m.in. kamieniami w funkcjonariuszy. Mundurowi na początku apelowali do zgromadzonych o spokój oraz rozejście się. Gdy wezwania jednak nie przyniosły żadnego skutku po jakimś czasie policja użyła gazu pieprzowego oraz siły fizycznej. Zatrzymanych zostało podczas protestów piętnaście osób.

 

Zajścia mające miejsce w czwartkowy wieczór nagrywane były cały czas przez redakcję OKO.press. Filmiki te następnie zostały udostępnione na twitterowym koncie policji.

 

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1319421733967900672

 

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1319422212911366144

 

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1319433633934049287

 

Foto: You Tube/ Reporter TV (zrzut ekranu)Komentarze