Zamknięte hotele. Ministerstwo szuka noclegów. Chce wydać MILION.

Według ustaleń Wirtualnej Polski likwidowane Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło przetarg na zapewnienie noclegu dla urzędników. 

Wybór obiektu, który zrealizuje usługę, odbędzie się mimo obostrzeń. Resort ma przeznaczyć ponad milion złotych.

Resort przed likwidacją ogłosił zamówienia publiczne. Jedno z nich ogłoszono 23 grudnia 2020 roku – chodzi o przetarg na „hotelarskie usługi noclegowe na terenie Warszawy”. Wartość zamówienia opiewa na 1 356 384,00 złotych brutto. Firma, którą wybierze resort ma zapewnić rezerwację pokoi oraz zakup miejsc hotelowych.

– Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia noclegu wraz ze śniadaniem w hotelu znajdującym się w odległości do 2 km od siedziby ministerstwa – możemy przeczytać w dokumentacji przetargowej. Przypomnijmy – budynki ministerstwa znajdują się w centrum Warszawy, przy ulicy Wspólnej.

Resort wymaga aby urzędnicy nocowali w jednoosobowych pokojach z łazienką, jednak dopuszczono opcję zakwaterowania w większym pokoju. Sam pokój musi być klimatyzowany, posiadać na wyposażeniu biurko albo stół do pracy, wraz z możliwością podłączenia komputera. Ponadto wymagany jest bezpłatny dostęp do internetu.

Ogłoszenie o zamówieniu nie ma żadnej informacji na temat restrykcji, jakie weszły w życie w grudniu zeszłego roku. Jeszcze kilka dni przed ogłoszeniem przetargu szef resortu zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zamknięcie hoteli w całym kraju.

Hotele zamknięto 28 grudnia. Zgodnie z rozporządzeniem, wyjątkiem od reguły są  przedstawiciele służb mundurowych, dyplomaci, medycy, pacjenci szpitali specjalistycznych, trenerzy, sportowcy oraz użytkownicy ośrodków COS. Ponadto z usług hoteli mogą korzystać kierowcy transportu drogowego oraz piloci i załogi statków powietrznych.Komentarze