Zapakowała 140 tysięcy złotych. Chciała je dać…

Seniorka ze Śląska zgromadziła sporo oszczędności, bo aż 140 tysięcy złotych.

Kobieta miała sporo szczęścia, bo niewiele brakowało, a już by tych tysięcy nie zobaczyła na oczy.

 

Fałszywy policjant

Do seniorki ktoś zadzwonił:

 

rozmawiała przez telefon stacjonarny z „policjantem” i „prokuratorem”. Polecili jej, żeby spakowała wszystkie pieniądze, ponieważ są zagrożone, a ponadto część z nich może być fałszywa.

 

Co ciekawe, mężczyzna podający się za policjanta, znał nazwisko prawdziwego funkcjonariusza:

 

Przedstawił się i podał miejsce swojej służby, od razu zachęcając kobietę do sprawdzenia jego tożsamości pod numerem alarmowym 997. Seniorka podczas trwającej rozmowy wybrała ten numer i w słuchawce odezwała się kobieta, która potwierdziła, że istnieje taki policjant.

 

Synowa nie wierzy

Telefon od „policjanta” zaniepokoił starszą, bo 72-letnią kobietę, bo dowiedziała się, że oszczędności jej życia są zagrożone. Spakowała więc 140 tysięcy złotych, jakie posiadała, by przekazać je w dobre ręce „policjanta”.

Gdy mężczyzna pojawił się w domu, sytuację zauważyła synowa, która nie uwierzyła w tę opowieść.

 

Mężczyzna przekonywał obie kobiety, że jest policjantem. Natomiast z telefonu głos „prokuratora” zastraszał synową, że poniesie odpowiedzialność karną za to, że utrudnia śledztwo.

Na całe szczęście kobieta nie dała się zastraszyć i zażądała, aby na miejsce przyjechał umundurowany patrolu. Wtedy stojący w drzwiach „policjant” uciekł.

 

>>>Opłata COVID. Co to jest i czy musisz ją płacić?

Poszukiwany

Obecnie Policja prezentuje wizerunek oszusta:

 

Mężczyzna mógł być widziany około godziny 13.00 w dniu 21 maja w okolicach osiedla Bangów w Siemianowicach Śląskich. (…)
Oszust miał około 175 cm wzrostu, ciemną kurtkę sportową, ciemne spodnie dresowe z jasnym paskiem po bokach nogawek, a na głowie miał założoną ciemną czapkę z daszkiem. Jego twarz była zasłonięta maseczką ochronną.

 

fałszywy policjant – http://siemianowice.slaska.policja.gov.pl/

 

Osoby, które widziały oszusta proszone są o kontakt z siemianowicką policją pod numerem telefonu 47 853 12 01 oraz 47 853 12 55. 

 

>>>Przed Policją schował się w pralce! Zobacz ZDJĘCIA!

 

poszukiwany oszust – http://siemianowice.slaska.policja.gov.pl/

źródło: policja.gov.pl

 

 Komentarze