W pół godziny spalisz 400 kalorii! Jest LEPSZE OD BIEGANIA!

Poznaj 4 POWODY, żeby zacząć uprawiać tę aktywność fizyczną. Zapewnia turbo spalanie dla tkanki tłuszczowej oraz jest efektywniejsze od samego biegania!

Przedstawiamy ci 4 istotne powody, dla których warto zacząć skakać na skakance! Oto one:

 

1.10 minut treningu ze skakanką wpływa na układ krwionośny jak podczas 30-minutowego biegu. Skakanie jest mniej obciążające dla stawów. Taka aktywność zapewnia oszczędność czasu!

 

2.Skakanie na skakance to turbo trening dla spalania tkanki tłuszczowej. Ta aktywność jest zaliczana do jednych z najlepszych form treningu cardio. Szacuje się, że pół godziny skakania pozwoli nam spalić nawet 400 kcal! Nawet wchodzenie po schodach przez pół godziny nie da nam takich efektów.

 

3.Twoje mięśnie ci podziękują! Skakanie na skakance angażuje do pracy wiele partii ciała: nogi, pośladki, ramiona, barki, przedramiona. Wystarczy kilka intensywniejszych treningów ze skakanką w rękach, a już można zauważyć pierwsze efekty, do których należy wysmuklenie górnych i dolnych partii ciała i ujędrnienie nóg. Regularny trening na skakance usprawnia koordynację ruchową, zwiększa wytrzymałość i poprawia szybkość. To m.in. dlatego wielu sportowców nie wyobraża sobie treningów bez skakanki.

 

4.Mocniejsze ciało. Skakanie na skakance prowadzi do wzrostu tętna, poprawy pracy serca i układu krążenia. Wcale nie trzeba godzinnych treningów, ale ważna jest regularność. Niech skakanka stanie się Twoim nieodłącznym elementem treningu, a już wkrótce zauważysz pierwsze efekty, które przełożą się także na wyniki w innych aktywnościach fizycznych, jak chociażby bieganie.

 

ZOBACZ TEŻ:To najlepszy PATENT na ODPORNOŚĆ! „W czasach pandemii uprawiajmy (…)”!

 

Źródło:5minutdlazdrowia/pixabayKomentarze