Zapowiedziano kolejne obostrzenia. Będą wyjątkowo dotkliwe

Jak poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, Mateusz Morawiecki w środę ma przedstawić kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że nowe ograniczenia mają być dotkliwsze niż do tej pory.

 

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Od dłuższego czasu wręcz przybiera na sile. Obecnie na porządku dziennym jest odnotowywanych kilkanaście tysięcy nowych zakażeń, a w groszych dobach przekraczane jest nawet 20 tysięcy zachorowań.

 

Michał Dworczyk w środowej audycji Rozgłośni Katolickich „Poranek Siódma” został zapytany o ewentualne kolejne obostrzenia wprowadzane przez Mateusza Morawieckiego. Jak poinformował premier nowe ograniczenia ma nałożyć już w środę.

 

„Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych. Bo dopóki nie ma skutecznej szczepionki, to najlepszym lekiem na epidemię jest sposób znany od starożytności, czyli izolacja, ograniczenie kontaktów międzyludzkich” – powiedział Michał Dworczyk.

 

Zaznaczył on również, iż jest robione wszystko, by nie doszło do całkowitego lockdownu. „Rząd z jednej strony ma oczywiście podstawowy obowiązek jakim jest zadbanie o zdrowie i życie Polaków, z drugiej strony musimy myśleć o konsekwencjach gospodarczych tak daleko idących decyzji. Natomiast sytuacja rzeczywiście jest poważna” – zaznaczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ Kancelaria Premiera (zrzut ekranu)Komentarze