Zaskakująca wypowiedź Bidena! Obraża w niej Polaków

Joe Biden w wywiadzie dla New York Timesa udzielił wyjątkowo zaskakującej wypowiedzi, w której obraził w zasadzie Polaków. Jego słowa zostały skrytykowane nawet przez amerykańskich dziennikarzy.

 

Joe Biden w wywiadzie dla New York Timesa był pytany o przyczyny porażki Hillary Clinton w ostatnich wyborach. Dziennikarz sugerował, iż ludzie byli już rozgniewani i zawiedzeni rządami Demokratów. Biden jednak nie poparł tego stanowiska, a w wypowiedzi odniósł się do amerykańskiej Polonii, której od pewnego czasu jest już zdecydowanie bliżej do Republikanów.

 

„Przestaliśmy pojawiać się w klubie polsko-amerykańskim. Przestaliśmy się pojawiać i wszyscy poszliśmy do was, naprawdę mądrych ludzi. Mieliśmy nowy rodzaj koalicji, którą tworzyliśmy. Kobiety z wyższym wykształceniem, studenci (…) i tak dalej” – powiedział Biden.

 

Wypowiedź tą skrytykował Tom Zoldak z Intellectual Takeout.

 

„Dwa wnioski wydają się nieuniknione: Pierwszy – Biden uważa, że Partia Demokratyczna odeszła od Polaków i drugi, że Biden nie zalicza polskich Amerykanów do naprawdę inteligentnych ludzi” – napisał Zoldak. Dodał on również, że Biden pochodzi ze Scranton znajdującego się w Pensylwanii, gdzie jest największy odsetek mieszkańców pochodzących z Europy Wschodniej.

 

„Wschodni Europejczycy z północno-wschodniej Pensylwanii doszli do wniosku, że Biden nie ma z nich żadnego pożytku na długo przed tym, zanim przyznał się do tego w dzienniku The New York Times. Cztery lata temu przejście regionu (popierającego wcześniej Demokratów) na stronę Trumpa odegrało kluczową rolę w zapewnieniu GOP pierwszego zwycięstwa prezydenckiego w Pensylwanii od 1988 roku” – zaznaczył autor tekstu.

 

Tom Zoldak poza tym zarzuca Demokracie forsowanie polityki, która doprowadziła do zdewastowania północno-wschodniej Pensylwanii, a także wielu innych miejsc, które według „naprawdę mądrych ludzi” przestały być użyteczne.

 

Źródło: Gazeta.pl

Foto: You Tube/ CNBC Television (zrzut ekranu)Komentarze