Zaskakujące! Doradca premiera krytykuje „Sylwester Marzeń” w TVP

Jak co roku Telewizja Publiczna organizować będzie „Sylwester Marzeń”. Teraz w związku z koronawirusem jedyną publiczność jaką zbierze będzie ta przed telewizorami. Mimo wszystko część osób zarzuca TVP, że robiony przez nich event jest naruszaniem zasad bezpieczeństwa podczas pandemii. Wśród nich jest doradca premiera ds. COVID-19 Andrzej Horban.

 

Na czas okresu świątecznego oraz Sylwestra rząd wprowadził narodową kwarantannę. Obostrzenia zostały jeszcze zaostrzone na ostatni dzień roku. Od godziny 19 do 6 rano obowiązywać ma zakaz przemieszczania się. Mimo takich obostrzeń telewizje mają zamiar zorganizować sylwestrowe koncerty. Wśród nich jest również TVP.

 

„Sylwester Marzeń” jest niedopuszczalny

 

Dla doradcy premiera ds. COVID-19 organizacja takich imprez jest niedopuszczalna. Stwierdził on, że „Sylwester Marzeń” to „zbiegowisko piosenkarzy, muzyków”. Zaznaczył również, że „takich imprez nie powinno się robić, nawet na świeżym powietrzu”.

 

„Każdy ma swój rozum i rozsądek. Nie wiem, co wyczynia TVP, ale wiem, że wszystkie zbiorowiska powinny być po prostu zakazane. Nie po to się zamyka stoki, nie po to się zamyka hotele, nie po to dzieci nie mogą jechać na ferie, żeby potem to marnować. Jeśli znowu wejdziemy we wzrost poziomu zakażeń, to mamy powtórkę z rozrywki, powtórkę tego, co już niedawno przechodziliśmy w październiku, w listopadzie, czyli 20 tys. ludzi znowu w szpitalach. I znowu pełen lockdown, jak w marcu i kwietniu, uruchamianie szpitali rezerwowych ze wszystkimi tego konsekwencjami” – powiedział specjalista ds. COVID-19 w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną.

 

Horban apeluje

 

Andrzej Horban apelował również do ludzi, którzy mają zamiar bawić się jednak w Sylwestra. Prosił, by nie tańczyli wspólnie, a co najwyżej twista. Stwierdził również, ze najlepiej byłoby przenieść Sylwestra na inny miesiąc. „Tańczmy, ale dwa metry od siebie. Ja już wiem, że każdy młody kiedyś będzie stary, a do tego może być chory i może umrzeć. A tak naprawdę to rekomenduję, żeby przenieść tego sylwestra na sierpień. Albo nie, lepiej na lipiec. Wtedy będzie sporo witaminy D” – powiedział.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: You Tube/ Kancelaria Premiera (zrzut ekranu)Komentarze