Zaskakujące działania po zamachu na Sri Lance. Wprowadzono zakaz…

W związku z wielkanocnymi atakami terrorystycznymi na Sri Lance prezydent Maithruipala Sisirsena wprowadził zakaz zakrywania twarzy. Obostrzenie tego typu motywowane jest zwiększeniem bezpieczeństwa w kraju.

Sisirsena zapowiedział, że chce poprawić poziom bezpieczeństwa na Sri Lance. Zakrywanie twarzy, które będzie utrudniało identyfikację od dziś jest zakazane w kraju. Jak wiemy zasłanianie twarzy popularne jest głównie wśród wyznawców Allaha, co na to w takim razie społeczność muzułmańska Sri Lanki?

 

Muzułmanie stanowią na Sri Lance jedynie 10 % społeczeństwa. Co ważne, tylko niewielka część tamtejszych wyznawców islamu praktykuje praktykuje wiarę nakazującą zakrywania twarzy.

 

Jak podaje bbc za India Today – sama ta społeczność jest skłonna współpracować i raczej pochwala pomysł odkrycia twarzy. „Duchowni muzułmańscy w Si Lance, także poprosili kobiety żeby unikały zakrywania twarzy.”.

 

Przypomnijmy, że informacja ze Sri Lanki o wielkanocnych atakach terrorystycznych wstrząsnęła światem. W zamachach na kościoły i hotele zginęło ponad 250 osób, około 150 osób zostało zatrzymanych w związku z zorganizowaniem maskary.

 

 

Zobacz też: MAKABRA! Pijany dziadek wrzucił 2-latka do pieca, bo dostrzegł w nim diabła!

Źródło: bbc
Źródło zdjęcia: wsieci24

Komentarze