ZASKAKUJĄCE słowa niemieckiego polityka o Polsce! Oto CO napisał

Koronawirus zaatakował już Chiny, Iran, Koreę Południową oraz całą Europę. Polska podjęła, więc szybkie działania. Zachowanie Polski postanowił skomentować niemiecki poseł. To co napisał zaskoczyło wszystkich. 

 

Koronawirus atakuje już prawie całą Europę. W Polsce również odnotowano kilkadziesiąt przypadków zarażeniem. Z tego też powodu dzisiaj premier postanowił, że szkoły, uczelnie, muzea, kina czy teatry zostaną zamknięte na 2 tygodnie. Działania rządu komentowane są w różny sposób przez opinię publiczną.

 

Zachowanie władz postanowił skomentować jednak niemiecki polityk, z ramienia Alternatywy Dla Niemiec – Goetz Froemming.

 

Polska zamyka wszystkie placówki edukacyjne (przedszkola i szkoły) do 25 marca. Nasz rząd federalny w ogóle o tym nie myśli. Nieodpowiedzialne!

-napisał na swoim Twitterze polityk.

 

To już nie pierwszy raz kiedy Goetz Froemming chwali Polskę i Polaków.

 

Polacy żyjący w Niemczech są przeważnie bardzo dobrze zintegrowani i mają pracę (albo studiują). Podoba mi się, że tutaj mieszkający Polacy mają pozytywne nastawienie do niemieckiego społeczeństwa i szybko dostosowują się do tutejszego życia.

-powiedział dwa lata temu dla portalu Prawy.pl.

 

Polacy i Niemcy mają długą wspólną historię i już zawsze Polacy emigrowali do Niemiec, a Niemcy żyli na obszarach Polski.
Chociaż nasze języki (polski i niemiecki) bardzo się różnią, łączy nas nasza podobna kultura oraz chrześcijańska religia.

-dodał.

 

Poseł Froemming jest z Berlina. Zanim został posłem uczył języka niemieckiego. Jego żona pochodzi z Polski.

 

Co sądzicie o słowach posła Froemminga?

 

Źródło: wp.pl, prawy.pl

Foto: zrzut ekranu/ YouTubeKomentarze