Zaskakujący efekt epidemii w Polsce. Policjanci się tego nie spodziewali

Kilka dni temu polscy policjanci wywołali sporo wesołości w tej smutnej sytuacji, publikując w mediach społecznościowych specjalny apel do przestępców. Poprosili w nim m.in. o „zawieszenie przestępczej działalności”. Post wszyscy odebrali humorystycznie, ale ostatnie dni przynoszą informacje, wedle których… przestępczość w Polsce faktycznie znacząco spadła! 

Niektóre wskaźniki przestępczości w naszym kraju, w ostatnich dniach zmalały o niemalże 50%. To wywołuje zrozumiałą radość policjantów, bowiem Ci są teraz zawaleni pracą związaną z pilnowaniem osób na kwarantannach. Przez to, że muszą kontrolować życie kilkudziesięciu tysięcy Polaków, mają mniej czasu na ściganie przestępców. Ci jednak, na szczęście, faktycznie ograniczyli swoje nielegalne działania!

 

ZOBACZ TEŻ: Pielęgniarka zakaziła się koronawirusem. Gdy się dowiedziała, zrobiła coś strasznego

 

Przedstawiciele policji podkreślają dojrzałą i odpowiedzialną postawę obywateli, którzy potraktowali zagrożenie poważnie i zdecydowanie ułatwiają pracę mundurowym. Ale z drugiej strony spadek ilości przestępstw to – zdaniem służb – także poboczny efekt działań, które podejmują w związku z pandemią.

 

 To również skuteczne działania policjantów, którzy mimo dodatkowych obowiązków związanych ze zwalczaniem pandemii wirusa, wykonują cały czas nasze codzienne, ustawowe obowiązki (…). Przy okazji sprawdzania osób poddanych kwarantannie docierają do wielu miejsc, oddziaływając prewencyjnie

– chwalą się policjanci.

 

O połowę spadły np. kradzieże i kradzieże z włamaniem. Doszło też do znacznie mniejszej ilości bójek i pobić. Z racji na ograniczenia w przemieszczaniu się, siłą rzeczy, spadają też statystyki wypadków i kolizji.

 

Miejmy nadzieję, że ten dobry trend utrzyma się nawet wtedy gdy epidemia wygaśnie – i oby nastąpiło to jak najszybciej!Komentarze