Zasłaniasz kamerę w laptopie? Uważaj, możesz zepsuć swój sprzęt!

Zaklejenie kamery w laptopie taśmą lub zasłonięcie jej za pomocą fizycznej zaślepki to częsta praktyka, która w założeniu ma uniemożliwić niepożądanym osobom „podglądanie” nas. Firma Apple informuje, dlaczego nie powinniśmy tego robić w produkowanych przez nich laptopach.

Apple wyjaśnia, że prześwit między wyświetlaczem i klawiaturą w projektowanych przez nich laptopach jest bardzo mały. MacBook z zainstalowaną osłoną kamery nie będzie więc domykał się prawidłowo, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do uszkodzenia wyświetlacza. Osłona kamery zaburza również pracę czujnika oświetlenia, przez co mogą pojawić się problemy z automatyczną regulacją jasności i TrueTone. Zamiast tego powinnyśmy się zdać na zabezpieczenia dostarczane przez firmę i zwrócić uwagę na zielone światło kamery oznaczające, że w danym momencie jest ona aktywna.

 

Zamknięcie notebooka Mac z osłoną kamery może spowodować uszkodzenie wyświetlacza. Zaprojektowane z myślą o ochronie prywatności notebooki Mac są wyposażone we wskaźnik kamery, który informuje, kiedy kamera jest włączona.

– czytamy na stronie Apple.

 

Firma informuje, że jeżeli dla kogoś osłona na kamerę jest niezbędna, to nie powinna być ona grubsza niż przeciętny arkusz papieru do drukarki (0,1 mm). Możemy zatem użyć w tym celu bardzo cienkiej taśmy. Gdybyśmy jednak korzystali z osłony grubszej niż wspomniana kartka papieru – musimy ją zdejmować przed każdym zamknięciem komputera.

 

ZOBACZ TEŻ: Masz TĘ aplikację? Lepiej ją usuń!

 

źródło: Apple

zdjęcie: unsplash.comKomentarze