Zasługa rządu? Podobno tak dobrze w Polsce było ponad 20 lat temu

„To wszystko, co realizujemy od blisko 18 miesięcy, przynosi oczekiwane efekty” – powiedziała premier Beata Szydło, komentując poziom bezrobocia.

 

Jak podało we wtorek MRPiPS: stopa bezrobocia na koniec kwietnia wyniosła 7,7 proc. To o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,7 proc. mniej niż rok temu.

 

 

W dalszym komentarzu na konferencji prasowej premier Szydło podkreśliła:

 

„To jest najlepszy wynik od 1992 roku. Od 1992 roku nie było tak niskiego bezrobocia w Polsce. To przede wszystkim jest ogromna satysfakcja ze względu na to, że okazuje się, iż program gospodarczy PiS przynosi oczekiwane efekty. Bezrobocie spada, ludzie mają wyższe zarobki, rodziny mają wsparcie finansowe +rodzina 500 plus+”.

 

Według Beaty Szydło właśnie na tym polega wolność – ludzie mają pracę, mają dobre, godne wynagrodzenia, mogą decydować o swojej przyszłości, przyszłości swoich rodzin.

 

Dodała, że to dobre informacje również dla pracodawców i „powinna to być dobra wiadomość również dla malkontentów”. „Finanse publiczne mają się świetnie, mamy jedne z najlepszych wskaźników” – zapewniła szefowa rządu.

 

Na podst. PAP
kdKomentarze