Zaszczepisz się na zakupach, w górach czy na Mazurach! Rząd szykuje REWOLUCJĘ!

Już w tym tygodniu wszystkie osoby, które muszą przyjąć drugą dawkę szczepionki, mogą to zrobić we właściwie dowolnym miejscu w kraju. Wybór szczepionki też nie ma znaczenia. Możesz się zaszczepić nad morzem, w górach czy na Mazurach. Wybór należy do ciebie.

Czas na drugą dawkę

Wiele osób wybiera termin urlopu pod kątem szczepień. Do tej pory takie osoby chciały przyjąć drugą dawkę w miejscu, gdzie przyjmowały pierwszą dawkę. Swój urlop przesuwały w czasie, po to by skorzystać ze szczepionki. Od tego tygodnia ma się to zmienić. Planowane wakacje nie będą kolidować ze szczepieniem. Od 1 lipca mamy sami decydować, gdzie przyjmiemy drugą dawkę szczepionki.

Wybór należy do ciebie

Drugą dawkę szczepionki będzie można przyjąć w dowolnym miejscu Polski. Nie będzie trzeba umawiać się na to szczepienie. Należy tylko udać się do odpowiedniego punktu, wypełnić ankietę i poddać się szczepieniu. Wystarczy sprawdzić, gdzie podczas naszego urlopu jest najbliższy punkt szczepień. Należy ze sobą mieć dowód tożsamości i zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki preparatu. W danym punkcie personel dokona zmian w systemie, który anuluje konieczność szczepienia w innym, wyznaczonym wcześniej miejscu.

Pexels

Szczepienia na zakupach

Ogromną zmianą jest to, że możemy zaszczepić się podczas zakupów. Możemy to zrobić w dziewięciu centrach handlowych w kraju. Punkty szczepień są dostępne w takich miejscach jak: Atrium Mosty w Płocku, Atrium Plejada w Bytomiu, Blue City w Warszawie, CH Karolinka w Opolu, M1 w Markach, Manufakturze w Łodzi, CH Platan w Zabrzu, Plaza Toruń.  Będzie można też zaszczepić się w aptekach. Wszystkim chętnym zostanie podana szczepionka jednodawkowa firmy Johnson&Johnson.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Pexels

Komentarze