Zauważyłeś małe pęknięcie lub odprysk na przedniej szybie samochodu? W ten prosty sposób pozbędziesz się problemu!

Rysy na przedniej szybie naszego pojazdu, bądź drobne mikropęknięcia to chleb powszedni na drogach całego świata, z którym muszą zmagać się kierowcy. Do nieszczęścia wcale nie potrzeba zbyt wiele. Do uszkodzeń dochodzi zazwyczaj w banalnych sytuacjach. Ktoś jedzie z dużą prędkością drogą na, której leżały drobne kamyczki. Te niczym pociski uszkadzają lakier, a jeśli trafią w szybę tworzą mikropęknięcia. 

Co zrobić jeśli to właśnie nas spotka problem. Przede wszystkim nie bagatelizujmy go. Z czasem małe pęknięcie na przedniej szybie samochodu przeradza się duży problem, ponieważ będzie się ono powiększało. Również przez naszą nieuwagę, bądź niewiedzę możemy stworzyć sami problem i doprowadzić do pęknięć na szybie. Staje się tak zazwyczaj gdy zimą chcąc szybko pozbyć się lodu polewamy przednią szybę gorącą wodą. To najczęstszy grzech popełniany przez wielu kierowców. Gorąca woda może spowodować całkowite pęknięcie szyby i duży koszt naprawy. Problemem są również drobne kamienie leżące na drodze, których nie jesteśmy w stanie zauważyć. Niepozorny z wyglądu kamyk może doprowadzić do drobnych usterek i mikropęknięć, a naprawa często jest kosztowna. Pewien mężczyzna postanowił jednak pomóc i wytłumaczył jak rozwiązać problem samemu. Jego instruktażowy film bije rekordy popularności na platformie YouTube.

 

 

Naprawa delikatnych pęknięć na szybie może być banalnie prosta, co pokazał Chris Fix z USA. Mężczyzna krok po kroku przedstawił jak samemu naprawić usterkę. Do wykonania naprawy będziemy potrzebować środka do mycia szkła, bądź alkoholu i ściereczki z mikrofibry. Warto pamiętać o jednej, ale bardzo ważnej zasadzie. Preparatu nie rozpylamy bezpośrednią na powierzchnię szyby, a na ściereczkę z mikrofibry. To czego jeszcze będziecie potrzebować, to prosty zestaw do naprawiania przedniej szyby, który w sklepie kosztuje kilka złotych. W skład zestawu wchodzą elementy dzięki, które pęknięta szyba będzie wyglądać jak nowa.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Ta kobieta wygląda jak nastolatka! Trudno uwierzyć, że w tym roku skończyła (…)!

 Komentarze