Zbigniew Ziobro ma zamiar uchylić immunitet znanej posłance Lewicy!

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do marszałek Sejmu wniosek o uchylenie Joannie Scheuring – Wielgus immunitetu. Śledczy chcą jej bowiem postawić zarzuty złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych”, podczas październikowej mszy świętej w Toruniu.

 

Jak poinformowała prokuratura chodzi w tym przypadku o zdarzenia do jakich doszło w październiku w toruńskim kościele. Wówczas Joanna Scheuring – Wielgus zakłóciła wraz ze swoim mężem poranną mszę świętą.

 

„W trakcie nabożeństwa do kościoła weszła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus ze swoim mężem. Podeszli pod ołtarz, po czym stojąc przodem do wiernych prezentowali proaborcyjne transparenty o treści »Kobieto! Sama umiesz decydować« oraz »Kobiety powinny mieć prawo decydowania czy urodzić czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką«. Następnie małżonkowie odwrócili się w stronę ołtarza i kapłanów, po czym wyszli z kościoła idąc nawą główną. Tego samego dnia posłanka zamieściła w mediach społecznościowych wpis informujący o tym, że w kościele św. Jakuba zostawiła wraz z mężem »słowo na niedzielę«, dodatkowo zilustrowany jej zdjęciem z ww. transparentami” – poinformowała prokuratura.

 

Po tym zdarzeniu do prokuratury miało wpłynął szereg zawiadomień w sprawie popełnienia przestępstwa. Według prokuratury „posłanka i jej mąż, urządzając w świątyni rodzaj happeningu promującego poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego, działali złośliwie, obrażając uczucia religijne i znieważając miejsce kultu religijnego”.

 

Za przedstawione powyżej czyny Joannie Scheuring – Wielgus grozić mogłaby kara do dwóch lat więzienia.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ Gazeta.pl (zrzut ekranu)Komentarze