Zbliżają się kolejne obostrzenia! Mają na nich ucierpieć przede wszystkim wesela!

Jak poinformowali dziennikarze RMF 24 wszystko wskazuje na to, że rząd będzie chciał wprowadzić zakaz wesel dla całego kraju. Wcześniej obowiązywał on tylko w strefach czerwonych.

 

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce jest wciąż bardzo poważne. Dobowe przypadki zakażeń ustabilizowały się w ostatnich dniach na 8-9 tysiącach zachorowań. W związku z tym rząd planuje wprowadzać kolejne obostrzenia. Już wcześniej nałożono na obywateli obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Ustanowione zostały również godziny dla seniorów, powiększono ilość czerwonych stref, a także wprowadzono wiele innych obostrzeń jak zamknięcie siłowni i basenów.

 

Kolejnym ruchem rządu w związku z panującą w Polsce pandemią według informacji dziennikarzy RMF 24 ma być wprowadzenie zakazu wesel. Sezon na te imprezy dobiega jednak końca więc nowe obostrzenie miałoby nie być bardzo dotkliwe.

 

Wszystko wskazuje na to, że nie będą to jedyne ograniczenia wprowadzone w najbliższym czasie. Wśród pozostałych ma być również nałożenie nauki zdalnej dla uczniów najwyższych klas szkół podstawowych. Do tej pory w ten sposób edukowali się studenci oraz uczniowie szkół średnich.

 

Źródło: RMF 24

Foto: Pixabay

Komentarze