Zbliżają się nowe obostrzenia?! Co może zostać wprowadzone?

Koronawirus w Polsce zdecydowanie nie słabnie, a wręcz przybiera na sile. W związku z tym planowane jest wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Polsat News dotarł do informacji nad jakimi nowymi ograniczeniami zastanawia się rząd.

 

W środę 14 października padł kolejny rekord zakażeń w Polsce. Przekroczona tym razem została liczba 6500 zachorowań. W związku z tak poważną sytuacją rząd zastanawia się nad wprowadzeniem kolejnych ograniczeń. Już od 10 października cała Polska uznana została za żółtą strefę i obywatele zobowiązani zostali do noszenia maseczek w przestrzeni otwartej. Od 15 października mają natomiast powrócić godziny dla seniorów.

 

Wszystko wskazuje na to, iż nie będzie to jednak koniec obostrzeń. Portal Polsat News dotarł do kolejnych propozycji ograniczeń. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach wprowadzony zostanie całkowity zakaz takich imprez jak wesela. Nie wiadomo, czy ograniczenie to zostanie wprowadzone tylko w czerwonych strefach czy w całym kraju.

 

Rząd zastanawiają się również nad zamknięciem imprez masowych dla publiczności, co oznaczałoby m.in. zakaz wejścia kibiców na stadiony. Dodatkowo jak informuje portal Polsat News rozpatrywany jest pomysł zamknięcia na określony czas targowisk.

 

Ograniczenia mogą również dotyczyć edukacji, gdyż rząd cały czas zastanawia się nad wprowadzeniem nauczania zdalnego dla dzieci powyżej 12 roku życia. Rozpatrywane jest również zamknięcie sklepów monopolowych od godziny 19. Alkoholu nie dałoby się nabyć również na stacjach benzynowych.

 

Źródło: Polsat News

Foto: PixabayKomentarze