Zbuduj idealną sylwetkę trenując w domu! Zestaw ćwiczeń, do którego nie potrzebujesz żadnego sprzętu!

Wielu z nas miewa kompleksy na punkcie swojej sylwetki. Jedni czują się za grubi przez co mocno się krępują. Inni zbyt szczupli, co również nie jest powodem do zadowolenia. Warto więc zmotywować się i jeśli nie mamy czasu zacząć trenować w domu. Przedstawiamy wam zestaw ćwiczeń, do którego nie potrzebujecie żadnego sprzętu.

Najważniejsza w ćwiczeniach jest motywacja, to tylko dzięki niej jesteśmy w stanie zacząć dbać o siebie. Leżąc i użalając się nad sobą nie będziemy w stanie zbudować ładnej sylwetki. Warto więc zacząć od postanowienia i wdrożenia planu w życie. Na początku możemy zacząć ćwiczyć w domu, a pomoże nam w tym prosty zestaw ćwiczeń, który nie tylko poprawi nasz wizualny wygląd, ale również kondycję i samopoczucie. Nie pozostaje nam więc nic innego jak wziąć się za siebie i ostro trenować. Od czego zacząć? Przede wszystkim od rozgrzewki. Nim przejdziemy do właściwych ćwiczeń należy rozgrzać i rozciągnąć mięśnie. Pomogą w tym skakanka, czy proste skłony w przód i w tył. Podczas wykonywania ćwiczeń warto również pamiętać o zasadach wykonujmy je seriami (np. jedno ćwiczenie powtórzmy 10 razy) i najważniejsze po każdej z nich odpoczywajmy, co pozwoli nam zwiększyć efektywność treningu. 

 

ZOBACZ:Prognoza pogody na wakacje! Synoptycy przewidują, że tegoroczne lato będzie (…)!

 

Jednym z podstawowych ćwiczeń, które pozwoli nam rozbudować mięśnie klatki piersiowej, ramion i bicepsy są pompki. Jest to o tyle fajne ćwiczenie, że możemy wykonywać je w różnych konfiguracjach. Mogą to być pompki klasyczne, a zarazem trochę udoskonalone, np. z taboretem, na którym oprzemy stopy. Pamiętajmy, aby podczas ich wykonywania dłonie ustawić szerzej niż szerokość naszych barków. Bardzo ważne również jest to, aby nasza klatka nie dotykała podłoża. Ćwiczenie wykonujmy seriami, na początek np. dziesięć serii po 10 razy. Z każdym kolejny treningiem możemy zwiększać ilość powtórzeń. Równie dobrym ćwiczeniem mogą być przysiady, czy brzuszki. Jeśli chcemy jednak nieco urozmaicić trening możemy zamontować drążek i zacząć się na nim podciągać. To idealne ćwiczenie na nasze plecy i barki.

 

 Komentarze