bitwy

Zebrał wszystkie znane bitwy świata w jednej animacji. Polska zajęła zaszczytne miejsce [VIDEO]

Pewien polski użytkownik serwisu YouTube zebrał dane dostępne na Wikipedii i przy ich pomocy stworzył animację pokazującą wszystkie bitwy w dziejach świata. Oczywiście jedynie wszystkie te, o których pisze Wikipedia. Mimo to jest to naprawdę imponujące dzieło, a co więcej, Polska znalazła się wysoko w tym zestawieniu!

 

Ponad pięciominutowy film autorstwa użytkownika Cottereau obejmuje zakres 4500 lat. Co więcej, autor stworzył specjalne zestawienie, które ma pokazywać dawne i obecne mocarstwa oraz liczbę wygranych przez nie bitew. W trakcie animacji przewijają się więc takie potęgi jak Chiny, Imperium Rzymskie, Mongołowie, czy wreszcie Wielka Brytania, Francja, Stany Zjednoczone, czy… Polska!

 

ZOBACZ: Najgorszy fake news w historii? Z jego powodu zginęło co najmniej 20 osób!

 

Łącznie autor zebrał aż 10 624 bitwy! Ta tytaniczna praca zaowocowała animacją, na której – przy odrobinie wiedzy historycznej łatwo dostrzec zależności w intensywności występowania strać zbrojnych z trwającymi wówczas wojnami.

 

 

Co ciekawe w TOP10 państw z największą ilością zwycięskich starć znalazła się Polska, sklasyfikowana na 7. miejscu z wynikiem 344 wiktorii. Poprzedzają nas Francja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Rosja, Niemcy i Hiszpania. Poza tym, w TOP10 znalazły się jeszcze Chiny, Imperium Rzymskie i Turcja.

 

Naszemu rodakowi gratulujemy osiągniętego efektu i chylimy czoło za ogrom włożonej w to pracy!Komentarze