Zioło na trądzik, próchnicę i koronawirusa!

Zioło to jest znane ze swoich szerokich właściwości zdrowotnych, a odpowiedzialny jest za to jego korzeń.

Roślina ta już w XVI i XVII wieku była stosowana jako środek wykrztuśny w chorobach górnych dróg oddechowych – by łagodzić męczący kaszel, a także w schorzeniach wątroby, żołądka, nerek i pęcherza moczowego. 

 

W prestiżowym magazynie The Lancet opublikowano badania dotyczące powiązania działania pozyskiwanej z korzenia lukrecji glicyryzyny z koronawirusem.

 

Czy korzeń lukrecji przyczynia się do zwiększenia odporności immunologicznej przeciwko infekcji COVID-19?

 

Badano potencjał przeciwwirusowy ribawiryny, 6-azaurydyny, pirazofuryny, kwasu mykofenolowego oraz glicyryzyny. Okazało się, że to właśnie glicyryzyna najlepiej hamuje namnażanie się koronawirusa wywołujacego SARS (zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej).

 

„Glicyryzynę powinno się stosować krótkotrwale, przy długim stosowaniu mogą wystąpić działania niepożądane takie jak nadciśnienie i obniżone stężenie potasu we krwi, czyli hipokaliemię.”

– informował dr farm. Radosław Ekiert, Kierownik Działu Rozwoju i Produkcji marki Herbapol.

 

Wyniki badań naukowców z Uniwersytetu w Minnesocie, które zostały opublikowane przez Europejską Akademię Stomatologii Dziecięcej potwierdzają, że lukrecja chroni zęby przed próchnicą. 

 

ZOBACZ TEŻ:W TYCH DNIACH NASTĄPI SZCZYT EPIDEMII! Powstała symulacja rozwoju COVID-19 w Polsce!

 

Dzięki swoim bakteriobójczym właściwościom, zmniejsza liczebność Streptococcus mutans – paciorkowca zieleniejącego, który wchodzi w skład naturalnej flory bakteryjnej jamy ustnej i który jest głównym czynnikiem rozwoju próchnicy i innych chorób zębów.

Napar z rośliny lukrecji możemy również pić profilaktycznie dbając o skórę od środka. Zioło to dzięki właściwościom bakteriobójczym, pozytywnie wpływa na cerę tłustą i trądzikową.

 

ZOBACZ TEŻ:Nowy przepis w KOŚCIOŁACH od WIELKANOCY! Na mszach pojawi się…

 

 

Źródło:poradnikzdrowie/pixabay

Komentarze