Złamały kwarantanne i wyszły z domu! Teraz słono za to zapłacą!

Dwie mieszkanki województwa wielkopolskiego nie potrafiły wytrwać domowej kwarantanny, którą odbywają w związku z koronawirusem i złamały zakaz oddalając się od miejsca swojego zamieszkania. Panie przebywały raptem 200 metrów od domu. Nie zmienia to faktu, że teraz słono za to zapłacą.

Złamanie zakazu, którego kobiety dopuściły się dwa razy 15 i 20 marca przyniosło przykre konsekwencje dla obu mieszkanek województwa wielkopolskiego. Decyzję o karze podjął Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie. Na obie panie nałożono po 5 tysięcy złotych grzywny! Dotkliwa kara finansowa to efekt złamania kwarantanny. Kobiety, które powinny przez dwa tygodnie przebywać w domu, o 200 metrów oddaliły się od miejsca swojego zamieszkania. Pech chciał, że akurat w tym dniu urzędnicy pojechali skontrolować kobiety. Niestety obu pań nie było w domu!

 

 

Policjanci szybko ustalili, że kobiety znajdowały się 200 metrów od swojego domu. Jakby tego było mało panie przebywały w towarzystwie innych osób, które mogły narazić na poważne niebezpieczeństwo. Kiedy przerażone mieszkanki województwa wielkopolskiego zauważyły radiowóz zaczęły uciekać w popłochu do domu. Policjanci okazali się nie w ciemię bici i szybko zorientowali się, że kobiety złamały obowiązek kwarantanny. Wszystko na to wskazuje, że nie był to ich pierwszy raz. Panie oddalili się z miejsca zamieszkania również 20 marca, kiedy pojechały z psem do weterynarza. W niedzielę do ich mieszkania zapukał przedstawiciel sanepidu w asyście mundurowych, który wręczył zaskoczonym kobietom wezwanie do zapłaty 5000 zł kary!

 

ZOBACZ TAKŻE:Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie? Oto 5 wskazówek!

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.com

 Komentarze