Zlikwidowano międzynarodowy przemyt kokainy na wielką skalę

Międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizuje się w przemycie kokainy z krajów Ameryki Południowej do Europy, rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy policjantów KWP w Gdańsku, amerykańskich agentów DEA, brytyjskich NCA i funkcjonariuszy ze Szwajcarii.

Jak podaje portal cbsp.pl, w ciągu trzech lat działalności przestępcy przemycili ponad 150 kilogramów narkotyków wartych 30 milionów złotych. W Polsce, Europie, Ameryce Południowej i Azji policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami DEA z USA, NCA z Wielkiej Brytanii i Federalnego Biura Policyjnego ze Szwajcarii zatrzymali dotychczas 12 członków zorganizowanej grupy przestępczej, w tym głównych organizatorów – trzech mężczyzn z Głogowa na Dolnym Śląsku, którzy usłyszeli zarzuty kierowania zorganizowanym związkiem przestępczym i przemytu znacznych ilości narkotyków.

Wartość czarnorynkowa przejętych narkotyków jest nie mniejsza niż 3,3 mln złotych. Ponadto grupa zajmowała się nielegalną produkcją papierosów.  W wyniku działań policjanci przejęli 228,5 tys. nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Za przemyt znacznych ilości środków odurzających na terenie Polski grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata – dodaje cbsp.pl.Komentarze