Zmarła po użyciu tamponów! Okazało się, że w jej organizmie…

Zmarła po użyciu tamponów! Okazało się, że organizm 17-letniej dziewczyny nie był w stanie uporać się z szybko postępująca chorobą wywołaną przez toksynę gronkowca złocistego. 

 

Zmarła po użyciu tamponów! Teraz mama 17-letniej dziewczyny apeluje do innych kobiet. 

 

Rodzice 17-letniej Maëlle pochodzącej z Belgii musieli zmierzyć się z przerażającą tragedię. Ich córka straciła życie przez… tampony. Mama nastolatki, Laurence Hennuy opisała jej historię za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej wpis jest bardzo poruszający. Kobieta przyznaje, że w ten sposób chce uchronić inne konsumentki przed podobną sytuacją. 

 

 

Nasza 17-letnia Maëlle, wspaniała sportsmenka, pełna życia i pomysłów, właśnie odeszła, w mniej niż 48 godzin. Wystąpił u niej zespół wstrząsu toksycznego, spowodowany przez tampony. Zmarła, choć lekarz badał ją już 5 godzin po wystąpieniu pierwszych objawów.

 

Maëlle wiedziała o niebezpieczeństwie i była podwójnie czujna. Nie oszczędziło jej to… i nie… to nie zdarza się tylko innym ludziom.

 

 

Więc proszę, drogie dziewczyny, drogie panie, pomyślcie o swoim bezpieczeństwie, a przede wszystkim udostępnijcie tę informację dalej, aby śmierć Maëlle mogła zapobiec innym podobnym przypadkom… – apelowała do użytkowniczek sieci mama 17-latki.

 

 

Wstrząs toksyczny, czyli zespół wstrząsu toksycznego (ZWT, toxic shock syndrome – TSS), to ciężka uogólniona reakcja zapalna organizmu, powikłanie po zakażeniu bakteryjnym. Do jego rozwoju najczęściej podczas infekcji gronkowcem złocistym. U potencjalnego chorego zauważa się wówczas niski poziom przeciwciał, które nie są w stanie zahamować toksyny. 

 

Źródło: Facebook

Sprawdź też: Wyznanie DODY zaskoczyło wszystkich! Od 5 lat Doda TEGO nie robi! (FOTO)

Komentarze