Zmarli w domu podczas kwarantanny! WEDŁUG STATYSTYK NIE SĄ OFIARAMI KORONAWIRUSA

Zmarli w domu podczas kwarantanny! WEDŁUG STATYSTYK NIE SĄ OFIARAMI KORONAWIRUSA. Dzienniekarze Gazety Wyborczej postanowili bliżej przyjrzeć się przypadkom śmierci 45-latka z Głogowa i 50-latki z Konina.

 

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w naszym kraju odnotowano już 1717 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Nie żyje 19 osób. Informacje, które państwu podajemy są na bieżąco aktualizowane.

 

 

Zmarli w domu podczas kwarantanny! Rząd nie uznaje ich za ofiary koronawirusa! 

Według śledztwa dziennikarzy Gazety Wyborczej, niektóre osoby zmarłe nie znalazły się w rządowych statystykach i nie zostały uznane za ofiary pandemii. Chodzi dokładnie o przypadek 45-letniego mężczyzny z Głogowa i 50-letniej kobiety z Konina.

 

 

Mężczyzna był z zawodu kierowcą. W międzyczasie podróżował po Europie. Tuż po powrocie z zagranicy, zaczął uskarżać się na typowe objawy zakażenia koronawirusem. Mimo, że 45-latek poinformował o swoim samopoczuciu odpowiednie służby, został potraktowany w sposób lekceważący. Kazano mu poddać się 14-dniowej kwarantannie.

 

 

 

Przez kilka dni czekał na przybycie medyków. Niestety, służby nie zdążyły pobrać od niego materiału do testów pod kątem Covid-19. Mężczyzna zmarł w trakcie kwarantanny w swoim domu.

 

 

 

50-latka z Konina również nie została uznana za ofiarę koronawirusa. Kobieta tuż po powrocie z Niemiec uskarżała się objawy podobne do tych, które występują u zarażonych Covid-19. Zalecono jej, by poddała się kwarantannie. Ciało kobiety zostało znalezione przez jej zięcia.

 

 

 

Starosta Głogowa Jarosław Dudkowiak zaapelował do polskiego resortu zdrowia o zwiększenie liczby testów , aby nie dochodziło tego typu sytuacji.

 

– Najsmutniejsze jest to, że ta osoba czekała na testy. Wzywam ministra, aby te testy były, aby nie okłamywać społeczeństwa. Osoby w kwarantannach mają problem z wykonaniem testów – powiedział w rozmowie z naszemiasto.pl.

 

Źródło: naszemiasto, Focus

Zobacz: https://wsieci24.pl/nieodpowiedzialny-doprowadzil-do-kwarantanny-40-tysiecy-koronawirus/Komentarze