ZMIANA w wypłacie emerytur! Brak spełnienia tego warunku będzie oznaczał brak pieniędzy?

Zmiany, jakie rząd chce zafundować emerytom wcale nie są korzystne. Dotąd emerytura była dostarczana przez listonosza, jednak teraz czas na zmiany – kto może spodziewać się zmian i dostać emeryturę na konto bankowe?

Cyfryzacja i postęp technologiczny przyczynił się już do tego, że latem Minister Rozwoju chciała wypłacać 500 plus w postaci bonów. Zamysł był taki, gdyż Minister nie chciała zmarnować potencjału systemu stworzonego dla bonów turystycznych. Teraz podobny system ma dotknąć seniorów, którzy niekoniecznie są gotowi na zmiany technologiczne.

Magdalena Maląg, która jest szefową resortu rodziny i polityki społecznej przyznała w wywiadzie dla „Sieci”, że:

Rząd planuje wypłacać świadczenia emerytalne tylko na konto bankowe. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2022 roku.

Jednak w przypadku osób, które dostawały świadczenia przed tym terminem, forma wypłacenia emerytury się nie zmieni i nadal będą otrzymywały wypłatę w postaci przekazu pocztowego – tak przyznała Pani Minister.

Od tak radykalnych zmian przewidziano kilka wyjątków. Portal „Wirtualna Polska” poinformował, że emeryturę „do ręki” otrzymają osoby niepełnosprawne i ze złym stanem zdrowia, które również ze względu na podeszły wiek nie mogą wyjść z dom na pocztę. Ten wyjątek będzie wymagał zgody Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Autorzy projektu ustawy informują, że forma wypłat w postaci przelewów jest bezpieczniejsza, również jeśli chodzi o pandemię koronawirusa. Ponadto jednogłośnie stwierdzają, że przelew dociera do odbiorcy szybciej, niż przekaz pocztowy.

Na dzień dzisiejszy 77 procent seniorów otrzymuje emeryturę przelewem. ZUS poprzez oficjalną stronę internetową informuje, że aby otrzymać świadczenie przelewem, trzeba złożyć wniosek w miejscowej placówce Zakładu.

Zmiany mogą objąć również renty socjalne oraz te z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinne, emerytury pomostowe, świadczenia przedemerytalne, 500 plus dla osób niesamodzielnych oraz matczyne emerytury – tak podaje „Fakt”.

Źródło: biznesinfo.pl

Zobacz także: TAK wygląda teraz Robert Biedroń! Wielu nie może uwierzyć w to, co widzi na zdjęciu!Komentarze