Zmiany w kościele katolickim! NIE będziesz mógł już zostać chrzestnym gdy…

chrzestnym

Według informacji podanych przez Katolicką Agencję Informacyjną w kościele katolickim pojawiają się zmiany dla osób chcących zostać chrzestnym bądź chrzestną.

Zostanie rodzicem chrzestnym nie będzie już takie łatwe. Według informacji podanych przez Katolicką Agencję Informacyjną cytowaną przez Radio Zet, diecezja  płocka wprowadza nowe przepisy dotyczące potencjalnych rodziców chrzestnych. Jeżeli dana osoba będzie chciała pełnić tę funkcję, koniecznością będzie wypełnienie nowych formalności. Kościół katolicki nie ma dłużej zamiaru akceptować tego, że któreś z rodziców chrzestnych żyje w konkubinacie lub nie uczęszcza na mszę.

 

Nowe przepisy wprowadziła płocka diecezja. Osoba, która będzie chciała zostać matką chrzestną lub ojcem chrzestnym, będzie musiała podpisać oświadczenie opisujące szczegóły jej życia religijnego. Oświadczenie ma w teorii pomóc kandydatom na rodziców chrzestnych w podjęciu decyzji o byciu chrzestnym. Pomoże też diecezji w rozstrzygnięciu, czy dany kandydat spełnia wszystkie warunki określone przez prawo kanoniczne.

 

ZOBACZ TAKŻE: TEN mały błąd przy rozliczeniu PIT może spowodować OGROMNE kłopoty z ZUS-em! Chodzi o…

 

Proboszcz, po dostarczeniu oświadczenia oceni, czy konkretna osoba może zostać rodzicem chrzestnym. Kopia oświadczenia złożonego przez kandydata na rodzica chrzestnego ma pozostać w kancelarii parafialnej. Oryginał pozostaje przy wypełniającym.

 

Dokument ten jest owocem szerokich konsultacji w diecezji: wśród dekanalnych duszpasterzy rodzin, wielu kapłanów i wiernych świeckich. Przemieszanie się ludzi i zmiany miejsca zamieszkania, a przede wszystkim potrzeba formacji moralnej wierzących, są nowymi wyzwaniami duszpasterskimi naszych czasów, na które należy odpowiadać i, jak prosi Franciszek, wychodzić do ludzi. – powiedział ks. dr. Wojciech Kućka, dyrektor wydziału ds. rodzin Kurii Diecezjalnej w Płocku

 

źródło: aleteia

fot pixabayKomentarze