Zmiany w pociągach PKP! Pasażerowie nie będą już mogli…

PKP wprowadza zmiany dotyczące usług w swoich pociągach. Klienci nie będą zadowoleni.

PKP wprowadza zmiany w pociągach ekspresowych i pendolino. Pasażerowie nie będą mogli już skorzystać z udogodnienia w postaci kawy lub herbaty serwowanej w drugiej klasie. W pierwszej klasie wszystko pozostaje bez zmian. Przewoźnik nie poinformował, że z końcem stycznia rezygnuje z oferowania pasażerom bezpłatnie ciepłych napojów.

 

ZOBACZ TAKŻE: W Chinach rozpoczęła się KOLEJNE EPIDEMIA! 4500 zarażonych…

 

– Od 1 lutego pasażerowie pierwszej klasy w pociągach kategorii Express InterCity Premium oraz Express InterCity, tak jak do tej pory, będą mogli wybrać m.in. 2 napoje: ciepły (kawa lub herbata) i zimny (woda lub sok). Pasażerowie drugiej klasy w tych składach otrzymają wodę gazowaną lub niegazowaną – napisała w odpowiedzi na maila z zapytaniem o sytuację od redakcji „Gazety Wyborczej” rzeczniczka Katarzyna Grzduk.

PKP nie podało przyczyn decyzji, ale najprawdopodobniej chodzi o oszczędności. Jak narazie nie pojawiły się informacje na temat tego, czy takie zmiany wprowadzono jedynie tymczasowo, czy na stałe. Na stronie internetowej przewoźnika dane dotyczące usług zostały już zaktualizowane. Oczywiście napoje i posiłki pasażerowie wciąż mogą zamawiać w wagonach restauracyjnych.
To nie jedyne zmiany, jakie nastąpiły ostatnio na polskim rynku kolejowym. Niedawno wzrosły również ceny biletów. Na pierwszy ogień poszły Przewozy Regionalne, które podwyżkę tłumaczą wzrostem cen energii elektrycznej. Podobne zmiany szykują się także u innych polskich przewoźników.
źródło: onet.pl , fot. facebook

 Komentarze