Zmiany w programie 500+! Niektóre rodziny zamiast pieniędzy otrzymają…

PIS pracuje nad zmianami dotyczącymi 500+.  Od 2020 mają przestać pojawiać się programy przypominające dotychczasowe świadczenie, jednak to ma być zlikwidowane.

Jadwiga Emilewicz, Minister rozwoju w rozmowie z Business Insider powiedziała, że rząd szykuje koniec programów typu 500+. Zmiany dotyczące dotychczas wypłacanego świadczenia wejdą w życie już w 2020 roku. Jedną z nich ma być to, że niektóre rodziny nie otrzymają  pieniędzy do ręki. Zamiast nich rząd planuje rozdać bony. Miałyby one być realizowane na okaziciela w punktach handlowo-usługowych oraz placówkach oświatowych, edukacyjnych i wychowawczych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wraz z tarczą antykryzysową wejdzie po cichu inny przepis. Wiele osób będzie zrozpaczonych!

 

Partia Prawo i Sprawiedliwość pracuje obecnie nad wdrożeniem zmian, które miałyby na celu ułatwienie życia rodzinom z większą liczbą potomstwa. Emilewicz podkreśliła, że ze względów demograficznych PiS chce bardziej wspierać właśnie rodziny wielodzietne. Rządzący powołują się na tzw. „modę na rodzinę”, która obecnie ma miejsce w krajach takich jak Francja czy USA. Koniec nowych świadczeń 500 plus nie wiąże się z zakończeniem obecnie trwających programów. Pieniądze wypłacane będą oczywiście w 2020 roku, ale tylko niektóre z rodzin będą mogły dostawać bony.  

 

Marcin Mrowiec, ekonomista banku PEKAO S.A jest zdania, że program 500 plus zachęca do unikania prac. Zdaniem eksperta, dobrą drogą byłaby modyfikacja programu 500 plus. Np. 600 plus dla osób pracujących i 400 dla osób niepracujących. To z pewnością zachęciłoby do podjęcia pracy osoby bezrobotne pobierające świadczenie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dzięki TYM nowym przepisom pracodawca będzie mógł zwolnić Cię w każdej chwili! Dotyczy to…

 

źródło: gazeta pomorska, business insider

fot pixabay

 

 Komentarze