Zmiany w szczepieniach na COVID-19. Sprawdź może dotyczą Ciebie.

Szczepienia przeciwko COVID-19 to obecnie priorytet dla rządzących. Podejmują wszelkie możliwe próby, aby zapobiec czwartej fali. Ostatnio również podali nowe wiadomości.

Odsetek zaszczepionych Polaków  rośnie lawinowo. Obecnie, jak podają statystyki  liczba podanych szczepionek to ok. 14 mln. Podczas ostatniej  konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworyczk podał kilka nowych informacji dotyczących szczepień.

Podczas wystąpienia Dworczyk podał, że w najbliższych dniach przedstawiona zostanie decyzja ws. szczepienia osób powyżej 16. roku życia. Zostaną również wprowadzone zmiany w szczepieniach osób, które już przechorowały COVID-19 tzw. ozdrowieńców. Osoby takie będą mogły dostać szczepionkę 30 dni po odebraniu pozytywnego testu na koronawirusa. Przypominamy, że przed tą zmianą było to 90 dni.  Dworczyk podał również, że nastąpi zmiana w szczepieniach osób niepełnosprawnych. Osoby te oraz ich opiekunowie będą mogli zaszczepić się przed innymi w Mobilnych Punktach Szczepień.

W czasie sesji padła także informacja o tym, że będzie miało miejsce przyśpieszenie podawania drugiej dawki, a to z tego powodu, że zwiększyła się dostawa szczepionek.

W poniedziałek 10. maja na konferencji zabrał też głos prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, Michał Kuczmierowski. Zaznaczył, że porządek i liczba szczepień w Polsce będą zależne od liczby szczepionek, które do nas trafią. Optymistycznie podkreślił:

Cieszy nas, że coraz rzadziej słychać głosy niezadowolenia z powodu np. opóźnień w dostawach. To na pewno dzięki temu, że zwiększyły się dostawy, łatwiej to wszystko koordynować Musiała zmienić się sieć dystrybucji. W tej chwili obsługują nas cztery hurtownie farmaceutyczne.

Cieszą nas takie informacje. Wiemy również, że duża część społeczeństwa czeka z niecierpliwością na swoją kolej. Jesteśmy zadowoleni z tego, że od wczoraj wchodząc na wirtualne konto pacjenta widzimy e-skierowanie na szczepienie.

Źródło: wp

Źródło: Pexels


Komentarze