Zmiany w telewizyjnej Jedynce. Szykuje się powrót Kolonki?

W piątkowym wywiadzie z „Dziennikiem” dyrektor TVP 1, Jan Pawlicki, opowiedział o planach na nową ramówkę stacji.

Do programu trafi z pewnością więcej historii, planowane są seriale o złotym okresie państwa polskiego oraz o Żołnierzach Wyklętych. Pojawi się również serial „Bodo”, opowiadający o życiu Eugeniusza Bodo, słynnego aktora z czasów II wojny światowej.

Przy okazji rozmowy o nowej odsłonie publicystyki, na przykład o powrocie programu Jana Pospieszalskiego, poruszona została kwestia dziennikarza Mariusza Maxa Kolonki. Pawlicki wyraził się o nim w bardzo ciepłych słowach:

„Jestem wielbicielem jego talentu, ponieważ trzeba potrafić »szyć« przez pół godziny do kamery, żeby ludzie tego słuchali i jednocześnie utrzymywać poziom zainteresowania i adrenaliny. To jest duża umiejętność, którą doceniam jako dziennikarz. W tej chwili, tak jak powiedział sam Max Kolonko, programów się nie dostaje, tylko programy są kupowane. Więc być może tak się złoży, że pan Max Kolonko otrzyma ofertę z naszej strony. Nie chciałbym jednak komunikować tego przez media.”

Na horyzoncie TVP 1 pojawiła się więc możliwość ponownej współpracy z Kolonką. Dziennikarz był wcześniej jej korespondentem ze Stanów Zjednoczonych.

MM
źródło: wp.pl

Komentarze