Znalazł dwa kamienie dzięki, którym stał się milionerem! Zdradził na co przeznaczy pieniądze!

Niezwykłego, a zarazem niecodziennego odkrycia dokonał górnik z Tanzanii. Mężczyzna podczas prac odkrywkowych wykopał ogromnych rozmiarów tanzanit, dzięki czemu stał się milionerem i przeszedł do historii swojego kraju! 52-latek przyznał, że był to najszczęśliwszy dzień w jego życiu.

Saniniu Laizer był do tej pory skromnym 52-letnim górnikiem, który z ciężkiej pracy starał się utrzymywać swoją ogromną rodzinę. Mężczyzna ma cztery żony, z którymi doczekał się 30 dzieci! Po ponad ćwierć wieku służby w kopalni klejnotów i drogocennych minerałów udało mu się odkryć największy tanzanit w historii! Dzięki dwóm kamieniom, które wydobył stał się najbogatszym górnikiem w kraju. Mężczyzna przekazał kamienie tanzańskiemu rządowi, a w zamian otrzymał od niego czek na 7,74 miliarda szylingów tanzańskich co daje około 13 milionów złotych!

 

ZOBACZ:Chcesz budzić się wyspany i wypoczęty? Naukowcy radzą abyś spał z (…)!

 

 

Zacne kamienie długości ludzkiego przedramienia znaleziono w kopalni tanzanitu na północy kraju. Minerały były dość ciężkie, ponieważ jeden ważył 9,27 kg, natomiast drugi 5,1 kg. Laizer obiecał, że część pieniędzy zainwestuje na budowę szkoły dla biednych dzieci w swoim mieście, tak by nie musiały daleko się przemieszczać i budowę ogromnego centrum handlowego. Rząd Tanzanii jest wyjątkiem, ponieważ jako jedyny w Afryce pozwala górnikom handlować drogocennym kruszcem, który wydobywają. 52-latek mimo, że mocno się wzbogacił nie zrezygnuje z pracy, którą kocha.

 

ZOBACZ TAKŻE:14-letnia Rosjanka chce wychować dziecko z 11-latkiem! „Wiek nie wpływa na nasz związek”!

 

 

źródła: o2.pl, foto: youtube.com

 Komentarze