nanga parbat

Znaleziono zwłoki na Nanga Parbat. W sieci opublikowano bardzo smutne zdjęcia

W ciągu kilku ostatnich dni na Naga Parbat trwały gorączkowe poszukiwania dwóch zaginionych wspinaczy: Daniele Nardiego i Toma Ballarda. Ekipy poszukiwawcze wypatrzyły na jednym ze zboczy zwłoki himalaistów. Czy jednak są to poszukiwani himalaiści, czy może ktoś inny?

Zdjęcia ciał leżących na urwisku wykonał Alex Txikon. Do tego celu musiał użyć teleskopu, który zazwyczaj wykorzystuje się do obserwacji z bazy wspinających się na szczyt. Tym razem dzięki niemu znaleziono tych, którzy ze wspinaczki nigdy nie wrócili. Makabrycznego odkrycia dokonano w pobliżu Żebra Mummerego, a więc drogi, którą wybrał zaginiony duet.

 

ZOBACZ: Ukraina: przemytnicy wymyślili komiczny sposób by zmylić pograniczników!

 

Dwa „kształty” w tym miejscu odkryto 6 marca, jednak brakowało stuprocentowego potwierdzenia czy są to zwłoki, a jeśli tak, to czyje.To zdjęcie je rozwiało.

 

 

Za zgodą rodzin wspinaczy zdjęcie opublikował ambasador Włoch w Pakistanie. Stefano Pontecorvo potwierdził, że widoczne na fotografii zwłoki to Daniele Nardii i Tom Ballard. Nardi, w pomarańczowej kurtce jest widoczny w centrum fotografii, Ballard nieco niżej, obok niego leży namiot.

 

Tom Ballard miał 30-lat. Był synem himalaistki Alison Hargreaves, która jako pierwsza kobieta weszła na Mount Everest bez tlenu 13 czerwca 1995 roku. Zginęła tragicznie kilka miesięcy później w czasie zejścia z K2. Tom miał wtedy niespełna 7 lat.

 

Daniele Nardi od kilku lat podejmował próby zdobycia Nanga Parbat. Współpracował na tej górze z Elisabeth Revol w 2013 roku, siłą rzeczy znał się także z Tomkiem Mackiewiczem i Adamem Bieleckim, którzy w tym samym czasie również wybierali za cel Nangę. Zarówno Ballard jak i Nardi byli doświadczonymi wspinaczami.

 

wprost.pl/ foto: wikipedia/ twitter

 


Komentarze