ZNAMY szczegóły polskiej szczepionki! Kiedy pojawi się na rynku?

Wiemy już dużo więcej o polskiej szczepionce na COVID-19! Kiedy pojawi się na rynku? Czy będzie skuteczna?

Prof. dr. hab. Andrzej Mackiewicz pracuje nad szczepionką na koronawirusa. Niestety, polski rząd nie chce dokładać się do badań!

Zobacz także: Andrzej Duda zaskoczył wszystkich! TO robił w Wiśle!

– Nic nie dostaliśmy, ani grosza! Mam za sobą wiele rozmów, zaproszeń na różne spotkania, wszystko bez efektu. Odnoszę wrażenie, że w kraju nie ma zainteresowania naszymi pracami. Rząd zakontraktował szczepionki, które raz są, a raz ich nie ma. Jakby nie był zainteresowany tym, że szczepionka mego autorstwa, to zupełnie coś nowego – powiedział w rozmowie z „Super Expressem”.

Fot. Pixabay

Żeby zakończyć pracę nad prototypem szczepionki, potrzeba kilkunastu milionów złotych. Na takie pieniądze od rządów państw mogą liczyć tylko koncerny farmaceutyczne.

– Mamy technologię. Gotowa jest wytwórnia szczepionek, trzeba jednak będzie zwiększyć skalę produkcji, zważywszy na zapotrzebowanie, nie tylko w kraju. Prowadzimy badania na zwierzętach, ale żeby przejść do dalszych faz, to potrzebujemy funduszy. Staramy się minimalizować koszty, nawet mamy opracowaną metodę III fazy badań, do której nie potrzeba 40 tys. ochotników, a równie skutecznej – stwierdził Mackiewicz.

Dlaczego rząd nie chce pomóc polskim naukowcom? Dlaczego woli płacić za zagraniczne szczepionki? Może znajdzie się prywatny przedsiębiorca, który wesprze prace?

Zobacz także: DRAMATYCZNA decyzja gwiazdy TVP! Nikt się TEGO nie spodziewał!

Pytań jest sporo. Odpowiedzi niestety niewiele. Znowu wychodzi na to, że nie doceniamy tego, co polskie.

Fot. Pixabay

Źródło: se.plKomentarze