Znany poseł został zagazowany podczas protestów aborcyjnych w Warszawie

W piątek w Warszawie doszło do kolejnych protestów spowodowanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Na demonstracjach nie brakło aktów przemocy i interwencji policji. Podczas jednych z nich ucierpiał poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

 

Fale protestów spowodowanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego trwają już ponad tydzień. Ich kontynuacja były piątkowe demonstracje jakie miały miejsce w Warszawie. Podczas nich nie brakło aktów przemocy. Doszło nawet na nich do starć między grupami narodowców a częścią manifestujących.

 

Podczas jednych ze starć ucierpiał poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz. Jak poinformował on za pomocą Twittera w czasie jego interwencji poselskiej został zagazowany.

 

„Właśnie zostałem potraktowany gazem przy próbie interwencji poselskiej – grupa faszystów zaatakowała ludzi przy próbie oddzielenia faszystów oberwałem.” – napisał na Twitterze Sienkiewicz.

 

 

Sytuacja w Warszawie jest dość napięta. Strajkujący podzieli się na wiele grup i przemierzają okolice centrum stolicy. Wobec tego funkcjonariusze policji mają problem z opanowaniem sytuacji i ewentualnymi walkami miedzy protestującymi a ich przeciwnikami.

 

Foto: You Tube/ Wirtualna Polska (zrzut ekranu)Komentarze