Zniesiony zakaz pokazywania piersi przez kobiety w miejscach publicznych! Sprawdź, gdzie!

Sąd federalny Stanów Zjednoczonych nakazał władzom miasteczka Fort Collins znieść zakaz pokazywania piersi przez kobiety w miejscach publicznych. Według orzeczenia sądu główną różnicą pomiędzy męskimi i żeńskimi piersiami jest zdolność do karmienia, zwrócono również uwagę na różnice fizyczne.

 

Ograniczenie kobiet w tym aspekcie jest równoznaczne z ich dyskryminacją oraz prowadzi do pogłębiania stereotypów. Za naruszenie zakazu grozi grzywna do 2650$ lub kara aresztu, nawet do 180 dni. Ewolucja gatunku ludzkiego rozpoczęła od nagości, a koncepcja nieprzyzwoitości nie istnieje, ale współczesna era w tym tzw. moralność i etyka stały się wysoce sporną kwestią wśród naukowców, rządów i społeczeństwie.

 

Wiele osób sądzi, że jest to bluźniercze i szkodliwe dla współczesnego społeczeństwa. W konserwatywnych społeczeństwach odsłanianie ciała uznaje się za nieprzyzwoite, a noszenie, eksponujących kobiece piękno, ubrań sprawia, że kobiety będące ofiarami gwałtu, ponoszą winę za wyrządzone im zło, są piętnowane i uznawane za prowokatorki.

 

Niewątpliwie jest to ogromny krok w walce z dyskryminacją kobiet na świecie, ale należy pamiętać o religii, normach społecznych, kulturze i osobistych przekonaniach. Piersi to nie tylko symbol karmiącej matki to także symbol kobiecości, który niestety coraz częściej jest mylony z symbolem seksu.

 

fot.: pixabay

KGKomentarze