Zobacz, co ta choroba robi z jej ciałem! Modelka cierpi na…

Zobacz, co ta choroba robi z jej ciałem! Australijska trenerka personalna i modelka Alice Crawford znana jest z programu Australia’s Next Top Model. Kobieta pokazuje, jak zespół jelita drażliwego negatywnie odbija się na jej zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Alice Crawford postanowiła podzielić się z Internautami swoją poruszającą historią. Kobieta nie ukrywa, że zespół jelita drażliwego deformuje jej ciało i powoduje spadek samopoczucia. 

Zespół jelita drażliwego to przewlekła choroba jelita cienkiego i grubego objawiająca się bólami brzucha oraz zaburzeniami rytmu wypróżnień, które nie są uwarunkowane zmianami organicznymi ani biochemicznymi. Przez zmiany organiczne rozumie się uszkodzenia strukturalne (anatomiczne) jelit, a przez zmiany biochemiczne defekty w procesach przemiany materii.

 

U chorych na zespół jelita drażliwego występują biegunka lub zaparcie stolca albo naprzemienna biegunka z zaparciem. Występują również wzdęcia, bóle mięśni i stawów. Udowodniono, że ponad 50 procent chorujących na zespół jelita drażliwego boryka się z problemami na tle psychobiologicznym (lęki, depresja, zaniżona samoocena). 

 

Zobacz również: Krupa naprawdę REKLAMUJE TO na Instagramie! Fani są oburzeni!

Ostatnio planowałam wieczorem pójść na kolację z moimi przyjaciółmi i chłopakiem. Zadzwoniliśmy do sześciu restauracji, by sprawdzić, czy będę mogła tam coś zjeść. Niestety w żadnej nie było nic, co by mi nie zaszkodziło – opowiada modelka w rozmowie z „Daily Mail”

Tę poważną chorobę zdiagnozowano u Alice Crawford w 2013 roku. Schorzenie powoduje u modelki takie problemy, jak ciężkie wzdęcia, nudności, bóle mięśniowo-stawowe. Zdarza się, że dolegliwości są tak silne, że uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie Alice. 

Jak zmienia się ciało dziewczyny, gdy nie przestrzega restrykcyjnej diety ustalonej przez lekarza? 

Wystarczy, że zjem guacamole, a mój płaski i umięśniony brzuch zmienia się nie do poznania! Wygląda, jakbym była w ciąży – przyznaje modelka. 

Źródło: Instagram

Zdjęcia: Instagram

 

 

 Komentarze