ZOBACZ nagrania z wybuchu najpotężniejszej bomby w historii (VIDEO)

GBU-43, nazwana „matką wszystkich bomb” została zrzucona we wschodnim Afganistanie. To pierwszy taki przypadek, kiedy USA użyło swojej najpotężniejszej bomby. Celem były jaskinie wykorzystywane przez członków Państwa Islamskiego.

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyraził swoje pełne poparcie dla „najlepszego wojska na świecie”. Rzecznik Pentagonu stwierdził, że zagrożenie ze strony ISIS jest bardzo wysokie. Informuje też, że 10-tonowa bomba paliwowo-powietrzna GBU-43 została zrzucona z samolotu MC-130 w powiecie Achin, w prowincji Nangarhar, przy granicy z Pakistanem, czyli na terytorium kontrolowanym przez dżihadystów.

 

Atak rozpoczęto w czwartek około godziny 19:30 czasu lokalnego. Według rzecznika afgańskiego resortu obrony Dawlata Waziriego bomba zniszczyła 3 podziemne tunele, a także broń i amunicję dżihadystów.

 

Afgański MON poinformował, że wskutek zrzucenia bomby śmierć poniosło co najmniej 36 bojowników Państwa Islamskiego. Informacje o zabitych nie zostały potwierdzone w niezależnych źródłach – zastrzega agencja Reutera – ale rzecznik afgańskiego resortu obrony Dawlat Waziri powiedział, że nie ucierpieli cywile.

 

Zapraszamy do filmu poniżej:

https://twitter.com/CramerSez/status/852572000275099652

https://twitter.com/StockMonsterUSA/status/852755024274874368
łkKomentarze