ZOBACZ jak NASA trenuje astronautów

ZOBACZ jak NASA trenuje astronautów

Firma Epic Games, odpowiedzialna za stworzenie silnika Unreal Engine, wraz NASA opracowała wirtualny symulator Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, który odtwarza warunki panujące w mikrograwitacji i pozwala na trenowanie astronautów.

Od jakiegoś czasu trening astronautów może odbywać się w wirtualnej rzeczywistości, która pozwala na dokładne odtworzenie środowiska, w którym występuje mikrograwitacja. Do szkolenia swoich astronautów NASA wykorzystuje także fizyczne makiety, loty paraboliczne, baseny, i nie tylko.

Symulacja wykorzystuje „najnowocześniejszą grafikę oraz symulację fizyki, aby zwiększyć poczucie, że wirtualny świat to ten prawdziwy.” – powiedział Matthew Noyes, inżynier oprogramowania w NASA.

„Im bardziej realistyczny wydaje się trening, tym szybciej w rzeczywistym świecie możesz zareagować na krytyczną sytuację, ratując przebieg misji, a nawet swoje życie.”

Prace nad symulacją jeszcze nie zostały ukończone, ale NASA już poinformowała o tym, że oprogramowanie otrzyma także wersję konsumencką. Jednak nie wiadomo, kiedy miałaby ona pojawić się na rynku.Komentarze