ZOBACZ, jak NIEPRZEPISOWO jeździ POLICJA! (VIDEO)

Na swoim facebook’owym profilu Policja zamieściła film pokazujący, jak 8 maja br. policjanci z Lublina i z Łęcznej pilotowali karetę, w której doszło do awarii sygnałów dźwiękowych.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie pilotowali karetkę do szpitala w Łęcznej. Na filmie widać, jak pojazd wielokrotnie przekracza podwójną linię ciągłą, a także prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym.

 

Jednak, jak mówi powiedzenie:

Co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie.

 

Oczywiście przepisy ruchu drogowego zezwalają kierującemu pojazdem uprzywilejowanym na niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Jednocześnie pozostali uczestnicy ruchu drogowego zobowiązani powinni ułatwić przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu.

 

Tak, więc „zwykły” kierowca, nie mógłby prowadzić auta a w tym stylu, jednak w przypadku Policji, było to jak najbardziej uzasadnione.

 

Poniżej video z akcji.

 

Policjanci podjęli pilotaż by ratować życiePolicjanci z Lublina i z Łęcznej natychmiast zareagowali na zgłoszenie kierowcy karetki pogotowia. W specjalistycznym pojeździe doszło do awarii sygnałów dźwiękowych. Mundurowi przeprowadzili pilotaż karetki, która przewoziła pacjenta w stanie zagrożenia życia. Dzięki dynamicznym działaniom, koordynacji i współpracy pomiędzy dyżurnymi jednostek Policji karetka dojechała do szpitala na czas.Wczoraj tj. 8 maja br. około godz. 12.30 dyspozytorka SK w KMP w Lublinie odebrała telefon od kierowcy karetki, który prosił o pomoc. Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że jedzie on z pacjentem, którego zdrowie i życie jest zagrożone, a w pojeździe doszło do awarii sygnałów dźwiękowych. Karetka jechała ze szpitala w Przemyślu do Łęcznej. Dyspozytorka natychmiast przekazała informację dyżurnemu KMP w Lublinie będąc w stałym kontakcie z kierowcą karetki aby wiedzieć, w którym miejscu aktualnie się znajduje.Na miejsce wysłani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, którzy w okolicach ul. Witosa podjęli pilotaż karetki. W Łuszczowie funkcjonariusze z KPP w Łęcznej sprawnie przejęli eskortę i oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi sprawnie i bezpiecznie pomogli w dotarciu do szpitala.

Gepostet von Polska Policja am Dienstag, 9. Mai 2017

ms, źródło: facebook.com/PolicjaPLKomentarze