Żona Adamowicza NIE wytrzymała! Wyznała całą prawdę o mężu!

śmierci

Gdańsk uczcił pamięć zmarłego prezydenta. Żona Pawła Adamowicza nie wytrzymała podczas rocznicy śmierci swojego męża i wygłosiła…

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany przed rokiem podczas finału WOŚP, dlatego tegoroczne obchody w tym mieście są wyjątkowe. Wspominano ostatnie słowa Adamowicza, a zamiast klasycznego światełka do nieba wypuszczono słup światła.

 

Na fasadzie Europejskiego Centrum Solidarności wyświetlono napis „Gdańsk dzieli się dobrem” – to fragment ostatnich słów Pawła Adamowicza.

 

 

O Gdańsku i Pawle Adamowiczu wspominał także Jurek Owsiak. Pamiętamy co wydarzyło się rok temu w Gdańsku. Tulimy Gdańsk do serca, chcemy celebrować zwycięstwo, jedność, solidarność. Gdańsk dzieli się dobrem” – powiedział prowadzący WOŚP.

 

Gdańsk już na zawsze będzie kojarzony z zabójstwem Pawła Adamowicza. Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wygłosiła następujące słowa: „W Gdańsku finał WOŚP długo będzie się kojarzył z tą stratą, ale zawsze staram się każdemu powiedzieć „Gdańsk dzieli się dobrem”, niech dobro będzie naszą walutą, niech będzie tym czymś dobrym, co z tej śmierci chcemy wszyscy wyciągnąć”.

 

Podczas finału WOŚP ze sceny przemówiła żona zmarłego prezydenta-Magdalena Adamowicz. Kobieta przyznała, że jest to dla niej „najtrudniejszy moment od 14 stycznia 2019 roku”, kiedy zmarł jej mąż.

 

„Ale pamiętajcie, że dobro zwycięża, że zło nie może wygrać, że nie damy się zastraszyć. Jesteście wszyscy tutaj, dlatego że się nie boicie. Pamiętajcie, że zło boi się odwagi. Dlatego stąd, z Gdańska wieje wiatr i świeci słońce odwagi, słońce solidarności, tolerancji i otwartości. Paweł jest ze mną cały czas, jego obrączka wisi na mojej szyi. Jest z Gdańszczanami, jest z wami wszystkimi i jesteśmy my tutaj, nie tylko ludzie z Gdańska, ale ludzie z całej Polski, cała Polska jest teraz w Gdańsku, tutaj bije serce Polski, tutaj ciągle bije serce Pawła i nie przestanie bić do końca świata i jeden dzień dłużej. Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, jesteście wszyscy wspaniali, dziękuję wam, dziękuję wam za to, kochajcie się i kocham was”-wyznała wzruszona wdowa.

 

 

 

Źródło:gazeta.pl

Źródło zdjecia:InstagramKomentarze