Trzymasz plastikową butelkę w rozgrzanym samochodzie! Narażasz się na śmiertelne niebezpieczeństwo!

O tym jak duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, a nawet życia ma pozostawienie butelki z napojem w rozgrzanym aucie postanowili zademonstrować strażacy z Midwest City w stanie Oklahoma w USA. Okazuje, że trzymając w nim plastikową butelkę narażamy się na poważne niebezpieczeństwo.  

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z zagrożenia na jakie sami się narażamy. Komu z nas nie zdarzyło się zostawić plastikową butelkę z wodą w aucie stojącym na pełnym słońcu. Wydawać by się mogło, że to coś naturalnego, ponieważ podróżując każdego dnia wozimy ze sobą napoje, czy produkty spożywcze. O tym jak duże i realne zagrożenie niesie ze sobą pozostawianie plastikowych butelek w aucie postanowili pokazać strażacy z Midwest City, którzy przeprowadzili prosty eksperyment. W filmie, który opublikowali na Facebooku wyjaśniają, że zwykła butelka może doprowadzić do pożaru pojazdu, a w efekcie nawet do ciężkich poparzeń czy naszej śmierci. Na instruktażowym filmie widzimy, jak strażak zostawia butelkę z wodą na kanapie auta i wychodzi z pojazdu. 

 

ZOBACZ:Dramat maleńkiej Ines! Belgijski sąd chce odebrać ją spod opieki babci i przekazać (…)!

 

Kiedy mężczyzny nie ma w aucie promienie słoneczne wpadły przez szybę, a następnie przez butelkę i doprowadziły do tego, że materiał pokrywający fotele zajął się ogniem. Po 15 minutach strażak wyszedł sprawdzić co się dzieje. Z pojazdu zaczął wydobywać się dym. W ten prosty, a zarazem bardzo obrazowy sposób pracownicy służb mundurowych chcieli udowodnić nam jak niewiele potrzeba, by w naszym aucie doszło do pożaru. Przyczyną zaprószenia ognia okazała się plastikowa butelka przez, którą przeszło słońce i doprowadziła do zapalenia się materiału na fotelu. Strażacy porównali to do sztuczki ze szkłem powiększającym i promieniami słońca, a w taki właśnie sposób zadziałała woda w plastikowym opakowaniu. Apel strażaków jest jednoznaczny, nie zostawiajmy napoi w plastiku na siedzeniu samochodu, a jeśli już musimy to zrobić umieśćmy ją w zaciemnionym schowku. 

Safety Check: Water Bottle in a Hot Car

Did you know that on a hot day, a see through water bottle in your car has the potential to start a fire? Neither did Stations Battery Technician Dioni Amuchastegui.

Gepostet von Idaho Power am Donnerstag, 13. Juli 2017

ZOBACZ TAKŻE:14-letnia Rosjanka chce wychować dziecko z 11-latkiem! „Wiek nie wpływa na nasz związek”!

 Komentarze