emerytury, renty, rencistom, renciści

ZUS na bogato: niektórym rencistom wypłaca więcej niż zarabia prezydent! Te kwoty wywołują opad szczęki

ZUS kojarzy nam się przede wszystkim z monumentalnym i nikomu niepotrzebnym budownictwem, rozrzutnością, złym gospodarowaniem pieniędzmi odprowadzających składki i w zasadzie ze wszystkim, co najgorsze. Są jednak tacy rekordziści, którym ZUS wypłaca wielotysięczne renty. Jak to możliwe, w kraju w którym wielu rencistom musi wystarczyć 900 złotych netto? 

Najniższa renta w Polsce to 878 zł netto. 1/5 rencistów utrzymuje się za około 900 złotych. Średnia renta to zaś około 1700 złotych. Jednak średnią tą zawyżają przypadki takie jak poniżej. Mamy w kraju przynajmniej kilku rencistów „szczęśliwców”, którzy z tytułu niezdolności do pracy otrzymują bajońskie pieniądze!

 

Najbogatszy polskie rencista mieszka w Pile i dostaje 27 tysięcy złotych miesięcznie! Ponad 20 tys. dostaje dwóch rencistów z Krakowa i Poznania. Po 15 tysięcy otrzymuje trójka zamieszała w Ostrowie Wielkopolskim, Sosnowcu i Elblągu.

 

ZOBACZ: Oto najwyższe i najniższe emerytury w Polsce! Będzie w szoku, gdy poznasz te kwoty

 

Jak to możliwe, że ktoś w naszym kraju dostaje takie pieniądze z ZUS? Sprawa jest prosta. Do wyliczenia renty Zakład bierze pod uwagę lata z najwyższymi zarobkami osiąganymi przez świadczeniobiorcę. To sprawia, że niektórzy mogą liczyć na naprawdę wysokie kwoty.

 

Za podstawę do wyliczenia renty bierze się 10 lat z ostatniego 20-lecia pracy, lub 20 lat dowolnie wybranych przez świadczeniobiorcę z całego okresu pracy. To sprawia, że niektórzy renciści zarabiają lepiej od kierowników, dyrektorów, czy nawet prezydenta i premiera!

Komentarze